-0.6 C
Sungurlu
07/06/2023
Sungurlu HaberleriEğitimDereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

- Google Reklamı -

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencilerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği ‘‘Sungurlu Okuyor’’ projesi kapsamında okullarda Aralık ayında en çok kitap okuyarak dereceye giren öğrencileri, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ERYİĞİT makamına misafir etti ve ödüllendirdi.

İsmetpaşa ilkokulu öğrencisi Çağan Bora ÇOBAN, Fatih ortaokulu öğrencisi Sema ÖZDEMİR, Sungurlu Sunguroğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Sabahat Nur KARAAYTU Aralık ayında ilçe genelinde en çok kitap okuyarak birinci oldu.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ERYİĞİT konuşmasında, ‘‘Sungurlu Okuyor ’’ projesi kapsamında gençlerimiz düşünce ufkunu geliştirip, geniş bir görüş açısı sağlayarak, olayları inceleme yeteneği kazanacaktır. Bu durumu ders başarısının artışı, hayata bakış açısında genişleme, okumanın beraberinde getirdiği zengin kelime dağarcığına sahip olma gibi zengin kazanımlar izleyecektir. Bu etki insanlarla ilişkileri güçlendirmekte, kişiye daha sosyal bir karakter ve dolaylı olarak hayat başarısına etki edecektir. Boş zamanını kitap okuyarak değerlendiren öğrencilerimiz, edindikleri bilgi ve kültür sonucunda aynı zamanda toplum içinde etkin bir kişiliğe sahip olacaklardır. Okumanın düşünmeye olan katkısı hayata bakış penceresinde genişlik sayesinde ders başarısının artışı ile hayat başarısını yakalamalarına katkı sağlayacaktır. Ayrıca her gün 20.00-20.30 saatleri arasında ‘‘Aile Kitap Okuma Saati’ ’uygulaması ile ilçemizdeki ailelerin evlatlarıyla kitap okumasını planladıklarını ‘‘Sungurlu Okuyor’’ projesinin devam ettiğini belirtti.

- Advertisement -

 

‘‘Sungurlu Okuyor’’ projesi kapsamında dereceye giren öğrencileri tebrik eden Mustafa ERYİĞİT, öğrencilere kitap okumayı hiçbir zaman bırakmamaları tavsiyesinde bulunarak projeyi sahiplenen okul idarecilerine, öğretmenlerine ve velilerine teşekkür etti.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
21,5087
EUR
22,9830
GBP
26,7135
RUB
0,2662
CNY
3,0208
JPY
0,1539

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu