DERE, “EDS SİSTEMİ, ŞEHİR İÇİNİ DE KAPSAYACAK ŞEKİLDE GENİŞLETİLECEK”

Sponsor

Milli Savunma Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Muhsin Dere, EDS sisteminin Sungurlu şehir içini de kapsayacak şekilde genişletileceğini söyledi.

Vali Mustafa Çiftçi, “Geçtiğimiz günlerde Karayolları teşkilatı tabelaların kurulumlarını gerçekleştirdi. Şu anda Sungurlu’nun çıkışından Çorum’un girişine kadar yaklaşık 61 bin 190 metrede koridor oluşturulmuş durumda.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Muhsin Dere, EDS sisteminin Sungurlu şehir içini de kapsayacak şekilde genişletileceğini söyledi. | Sungurlu Haber

Çorum’un çıkışından Sungurlu’nun girişine kadar 61 bin metrede de ortalama hız sınırı oluşturuldu. İçişleri Bakanlığı’ndan talimat bekleniyor. İçişleri Bakanlığı Trafik Başkanlığı’nın sorumluluğunda bu iş yürütülüyor. Talimat geldiğinde sistem devreye alınacak. Bu EDS şehir geçişlerini kapsamıyor. Sungurlu ve Çorum içindeki şehir içindeki geçişleri kapsamıyor. İleride 2.etap olarak bunlarda sisteme dahil edilebilir. İçişleri Bakanlığı’ndan sisteminin devreye alınması talimatı geldiğinde ortalama hız İl Trafik Komisyonu’nun alacağı karar ile belli olacak.”demişti.

Sponsor

Bu haberi yayınlamamızın ardından vatandaşlar, kazaların ilçe giriş-çıkış ve kavşaklarda daha çok meydana geldiğini, bu haliyle sistemin vatandaşa ceza kesmekten başka bir işe yarmayacağını savunmuştu.Tepkilerin ardından Milli Savunma Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Muhsin Dere, “EDS sistemi Sungurlu şehir içini de kapsayacak şekilde genişletilecek inşallah” dedi.Paylaşımının ardından bir çok hemşehrimiz Bakan Yardımcısı Muhsin Dere’ye teşekkürlerini iletti.

Sponsor
Önceki İçerikZEHRA BEBEĞİN BAĞIŞ KAMPANYASINDA MUTLU SON
Sonraki İçerikVALİ ÇİFTÇİ’DEN KAYMAKAM GÖRMÜŞ VE ÇAĞ’A BAŞARI BELGESİ
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz