-0.6 C
Sungurlu
03/10/2023
Sungurlu HaberleriGündemDERE, “EDS SİSTEMİ, ŞEHİR İÇİNİ DE KAPSAYACAK ŞEKİLDE GENİŞLETİLECEK”

DERE, “EDS SİSTEMİ, ŞEHİR İÇİNİ DE KAPSAYACAK ŞEKİLDE GENİŞLETİLECEK”

- Google Reklamı -

Milli Savunma Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Muhsin Dere, EDS sisteminin Sungurlu şehir içini de kapsayacak şekilde genişletileceğini söyledi.

Vali Mustafa Çiftçi, “Geçtiğimiz günlerde Karayolları teşkilatı tabelaların kurulumlarını gerçekleştirdi. Şu anda Sungurlu’nun çıkışından Çorum’un girişine kadar yaklaşık 61 bin 190 metrede koridor oluşturulmuş durumda.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Muhsin Dere, EDS sisteminin Sungurlu şehir içini de kapsayacak şekilde genişletileceğini söyledi. | Sungurlu Haberleri

Çorum’un çıkışından Sungurlu’nun girişine kadar 61 bin metrede de ortalama hız sınırı oluşturuldu. İçişleri Bakanlığı’ndan talimat bekleniyor. İçişleri Bakanlığı Trafik Başkanlığı’nın sorumluluğunda bu iş yürütülüyor. Talimat geldiğinde sistem devreye alınacak. Bu EDS şehir geçişlerini kapsamıyor. Sungurlu ve Çorum içindeki şehir içindeki geçişleri kapsamıyor. İleride 2.etap olarak bunlarda sisteme dahil edilebilir. İçişleri Bakanlığı’ndan sisteminin devreye alınması talimatı geldiğinde ortalama hız İl Trafik Komisyonu’nun alacağı karar ile belli olacak.”demişti.

- Advertisement -

Bu haberi yayınlamamızın ardından vatandaşlar, kazaların ilçe giriş-çıkış ve kavşaklarda daha çok meydana geldiğini, bu haliyle sistemin vatandaşa ceza kesmekten başka bir işe yarmayacağını savunmuştu.Tepkilerin ardından Milli Savunma Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Muhsin Dere, “EDS sistemi Sungurlu şehir içini de kapsayacak şekilde genişletilecek inşallah” dedi.Paylaşımının ardından bir çok hemşehrimiz Bakan Yardımcısı Muhsin Dere’ye teşekkürlerini iletti.

TRY - Türk Lirası
USD
27,5023
EUR
28,8237
GBP
33,1675
RUB
0,2775
CNY
3,8210
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu