-0.6 C
Sungurlu
21/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemDEPREMZEDE AİLELERİ BİR AN OLSUN YALNIZ BIRAKMIYORLAR…

DEPREMZEDE AİLELERİ BİR AN OLSUN YALNIZ BIRAKMIYORLAR…

- Google Reklamı -

Sungurlu Belediyesi, 6 Şubat sabahı yaşanan ve birçok ilimizi etkileyen deprem sonrası ilçemize gelen depremzedeleri, geldikleri ilk andan itibaren yalnız bırakmıyor.

Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’in talimatları ile Belediye Başkan Yardımcısı Sakine Sarıyüce koordinasyonunda çalışmalar yürütüldü. Bu süreçte İYİ Parti Kadın Kolları Başkanı Mahinur Barak, Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’in Eşi Vildan Şahiner, Başkan Yardımcıları Bahri Sezen ve Mükremin Dağaşan’ın eşleri Önay Sezen ve Medine Dağaşan, ilçemize gelen ailelerimizin tüm ihtiyaçları ile yakından ilgilendiler.

Gönüllü olarak her an ailelerin yanlarında olan hanımlar, konaklama için ev, eşya temini, gıda ve diğer acil tüm gereksinimlerini karşılamaya çalıştılar.
Ev ziyaretleri yaparak ailelerimizin eksiklerini tespit eden Başkan Yardımcısı Sakine Sarıyüce, not alınan tüm talepleri yerine getirdi.

- Advertisement -

“VAR GÜCÜMÜZLE SİZLERİN YANINDA OLDUK, OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Konuyla ilgili depremzede aileler için bir mesaj yayınlayan Başkan Şahiner ise, “Sevgili Kardeşlerim, İlçemize, evimize ve gönlümüze hoş geldiniz. Gönül isterdi ki sizi çok daha farklı, çok daha güzel sebeplerle ilçemizde ağırlayalım. Ancak Yüce Mevla’mın taktiriyle acı bir vesileyle sizleri misafir etmek nasip oldu.

Ülke olarak 6 Şubat sabahı hep birlikte kara bir güne gözlerimizi açtık. Depremin etkilediği 10 il dışında bütün milletimiz de bu acıyı derinden hissetti. Biz Sungurlu Belediyesi olarak o kara sabahtan itibaren var gücümüzle sizlerin yanında olmaya gayret gösterdik. Gerek deprem bölgesine giden saha ekibimizle gerekse burada oluşturduğumuz yardım merkezimizle acınızı paylaşmaya çalıştık. İlçemize gelen ailelerimizi gülen yüzümüzle yardım merkezimizde karşıladık, tüm ihtiyaçlarını gidermek için elimizden geleni yaptık.

“YENİ KOMŞULARINIZ OLMAYA HAZIRIZ”

Başkan Şahiner, “Ulaştığımız ya da bilgisini aldığımız her ailemiz ile yakından ilgilendik. Gönlümüzün kapısını sonuna kadar sizler için açarak dert ortağınız, yeni komşularınız olmaya hazırız.
Yaşamış olduğunuz bu zor günler inşallah en kısa zamanda bitecek, güzel günler sıcacık sarıp sarmalayacak hepimizi. O günler gelene kadar da biz hep sizin yanınızda olmaya devam edeceğiz. Madden ve manen sizler için ne yapabilirsek yapmaya çalışıyoruz ve devam edeceğiz” dedi.

“ACINIZ ACIMIZ, UMUDUNUZ UMUDUMUZDUR”

Sungurlulu kardeşleriniz olarak daima gülen yüzümüzü göreceksiniz diyen Başkan Şahiner, “İlçemizde bulunduğunuz süre boyunca sizler için yapabileceğim ne olursa bizlere ulaşabilir, taleplerinizi iletebilirsiniz. Yeniden kuracağınız hayat için bir dost eli olarak yanınızdayız. Acınız acımız, umudunuz umudumuz ve evimiz evinizdir.Selam ve dua ile, gönül dostunuz, kardeşiniz” ifadelerini kullandı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,0532
EUR
28,7911
GBP
33,3304
RUB
0,2809
CNY
3,7041
JPY
0,1824

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu