Dekan ve Üniversite Hocası Öğrencilere Ders Anlattı Öğretmenlere Hitap Etti

Sponsor

Şehit Ali Alıtkan Anadolu İmam Hatip Lisesi farklı bir gün yaşadı. Hitit Üniv. İlahiyat Fak. Dekanı Prof. Dr. Abdullah Çolak, Dr. Ahmet Koç sınıflarda ders anlattılar.

Arkasından DKAB Öğretmen Gelişimi Programı (DÖGEP) kapsamında “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinde etkili iletişim becerileri, etkili ve lider öğretmenlik, sınıf yönetimi, sınıf yönetimini etkileyen öğretmen davranışları” konularında seminer verdiler.

Okul Müdürü Kerim Mandıralıoğlu, açılış konuşmasında: “Ataullah el-İskenderî; “Allah katındaki değerinizi bilmek istiyorsanız sizi nerede istihdam ettiğine bakın.” demiş. Bizleri böyle bir görevle şereflendiren Rabbimize hamdolsun. Maişetimizi dinimize, değerlerimize hizmetle kazanıyoruz. İHL Meslek Dersleri ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri olarak sorumluluklarımız da çok fazla. Ülkemiz genelindeki ahlaki yozlaşmalar bizlerin daha çok gayret etmesi, ter dökmesi gerektiğini gösteriyor. Aldığımız eğitim ve taşıdığımız vicdan bizleri daha çok yük almaya götürmelidir. Biz kendi payımıza düşen tarafı iyi yapma gayretinde olmalıyız. Dinimizi, Kur’an rehberliğinde ve Peygamberimizin örnekliğinde doğru öğretirsek en azından Rabbimize bir mazeretimiz olur. Daha çok yüreğe dokunma, yanlışlardan insanlarımızı kurtarma derdimiz olmalı.” dedi. Prof. Dr. Abdullah Çolak şunları söyledi: Öğretmen alanının uzmanı olmalı. Bilgi eksikliği olmamalı. Öğretmenlerin sürekli kendini güncellemesi gerekir. Gönülden gönüle muhabbet olursa fayda sağlanır. İşimizi seveceğiz ve kendimizi sevdireceğiz. Herkesin her şeyi sorabileceği güveni verebilmeliyiz. Ve asla ümitsizliğe düşmemeliyiz. Dr. Ahmet Koç: Yüreklere dokunabilirsek kazanırız. Unutamadığımız öğretmenlerimiz çok sevdiklerimiz ya da çok korktuklarımızdır. Her öğrencinin özel olduğunu düşünüp ona göre yaklaşımlar bulmalıyız.

Sponsor

Seminere katılan ilçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Sepetçi öğretmen ve hocalara teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Sponsor
Önceki İçerikSungurlu’da Kadın Bıçakla Yaralandı
Sonraki İçerikAŞUTOĞLU TEKRAR ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz