Çürük Raporu Verilen Minarenin Külahı, Fırtınaya Dayanamadı

Sungurlu’ya bağlı Aşağı Fındıklı köyünde dün akşam etkili olan fırtına, caminin minarenin külahını yıktı.

Sponsor

Sungurlu’ya bağlı Aşağı Fındıklı köyünde dün akşam etkili olan fırtına, caminin minarenin külahını yıktı.

Edinilen bilgilere göre, ilçeye bağlı Aşağıfındıklı Köyü’nde 1987 yılında yapılan köy camisine ait minarenin külahı, şiddetli fırtınaya dayanamayıp bitişiğinde bulunan bir evin yanına düştü.

O anları anlatan ev sahibi emekli Mehmet Bezeniroğlu, “Dün akşam 21.00 sıralarında evimiz de kandil programı izlerken aniden bomba gibi patlayan bir sese duyduk. O anda ne yapacağımızı bilemedik. Hemen dışarıya çıktık. Camimizin imamı bizi komşumuza götürdü. Korktuğumuz için geceyi komşumuz da geçirmek zorunda kaldık” dedi. 2009 yılında köyümüz de bulunan camimizin minaresinin külahı çürük raporu verildi diyen Bezeniroğlu, “Yaptığımız girişimler sonucunda hiçbir şey yapılmadı. Sadece gelip, çürük raporu düzenleyip gittiler. Bu zamana kadar da hiç kimse bu camimizin minaresi ile ilgilenmedi. Dün akşam köyümüz de çıkan şiddetli fırtına da bu minarenin külahı evimize denk gelseydi o zaman ne olacaktı” diyerek sitem etti.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikENGELLİ OĞLUNUN MAAŞI İLE YARDIM KOLİSİ BAĞIŞLADI
Sonraki İçerikİşten Çıkarma 3 Ay Yasaklanıyor
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz