-0.6 C
Sungurlu
25/09/2023
Sungurlu HaberleriSiyaset"Çorum'un Ulaşım Sorunlarına Dikkat Çekti"

“Çorum’un Ulaşım Sorunlarına Dikkat Çekti”

- Google Reklamı -

İyi Parti Ankara Milletvekili Şenol Sunat, bütçe görüşmelerinde Çorum’un ulaşım sorunlarına dikkat çekti, Bakan’a Oğuzlar cevizi tavsiye etti.

İyi Parti Ankara Milletvekili Şenol Sunat, bütçe görüşmelerinde TBMM Genel Kurulu’nda partisi adına yaptığı konuşmada, havaalanı, demiryolu, lojistik yollar, İskilip-Tosya Karayolu ile Oğuzlar cevizine değindi.

Sunat, konuşmasında şöyle dedi; ‘Çorumlular beni aradı. Havaalanı, demiryolu ve lojistik yollarının söz verildiği halde yapılmadığını, hatta özellikle İskilip-Tonya (Tosya) bağlantılı İstanbul yolunun temelinin 19 yıl önce atıldığını ve her seçim döneminde söz verildiğini, ancak halen bir hareket olmadığını söylememi istediler. Bu yol yapıldığında Çorum ve ilçeleri, Kastamonu ve Çankırı yarar görecek. Elçiye zeval olmaz. Biliyorum yine AK Parti milletvekilleri kızacak bana yine kızacak bu konuda. Çorumlu’ların günahı ne? En büyük desteği de Çorum ve ilçelerinden aldınız. Nasıl olsa bir şey yapmadan da oy alıyoruz diye mi düşünüyorsunuz. Müteahhitlerinizin rant elde edeceği, cukka sağlayacağı bir iş olarak görmüyorsunuz herhalde. Ama ben bu kürsüden söz veriyorum. İyi Parti iktidarında Anadolu’muzun bütün il ve ilçeleri ayağa kalkacak. Bunu yaparken de hazinenin parasını peşkeş çekmeden, kimsenin hakkını ve hukukunu yemeden yapacağız.

- Advertisement -

BAKAN’A OĞUZLAR CEVİZİ TAVSİYE ETTİ

Çorum’un Oğuzlar ilçesi var. Küçük bir ilçe ama çok iyi ceviz yetiştiriyor, üretiyor. Bakan’a tavsiyemdir, Oğuzlar’ın cevizi çok kaliteli olup zekâya da iyi gelmektedir. Yemesini tavsiye ediyorum. Aynı zamanda yerli ve millidir. Oğuzlar’ın cevizini de yok etmeyin diyorum.”

TRY - Türk Lirası
USD
27,2046
EUR
28,9498
GBP
33,3106
RUB
0,2835
CNY
3,7206
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu