-0.6 C
Sungurlu
27/09/2023
Sungurlu HaberleriGündem" Çorum'u Karayolu Ağıyla Örüyoruz "

” Çorum’u Karayolu Ağıyla Örüyoruz “

- Google Reklamı -

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum’un son iki yıldır karayolları yatırımlarında büyük bir ivme kazandığını belirterek, “Çorum’un dört bir yanını adeta karayolları ağıyla örüyoruz” dedi.

Kırkdilim’de yapılan incemeler sırasında açıklamalar yapan AK Parti Çorum Millevtekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Karayolları Bölge Müdürü Rifat Silov’a hayırlı olsun dileklerini iletti. Uzun yıllardan beri Karayolları Teşkilatının içerisinde yer alan Bölge Müdürü Silov’un memleket adına faydalı hizmetler yapacağına inandığını kaydeden Milletvekili Ceylan, ardından da Çorum’daki yatırımlar hakkında bilgileri paylaştı.

Kırkdilim-Çorum arasındaki karayolunun yeni açılan bölümünün bir haftaya kadar ulaşıma açılacağının müjdeleyen Milletvekili Ceylan, yıllardır ulaşım açısından büyük sıkıntı olan Sarmaşa-Osmaniye virajlarının baypas edip yeni açılan duble yolun tek şeridinin açılacağını açıkladı.

- Advertisement -
AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum’un son iki yıldır karayolları yatırımlarında büyük bir ivme kazandığını belirterek, “Çorum’un dört bir yanını adeta karayolları ağıyla örüyoruz” dedi. | Sungurlu Haberleri

2021 yılının sonunda da Laçin-Osmancık arasındaki yolun bitirilmesinin hedeflendiğinin altını çizen Milletvekili Ceylan, “Çorum 2 yıldır karayollarında büyük bir ivme kazandı. 2021 yılının sonuna kadar da devam eden yatırımlarının yüzde 90’ı bitmiş olacak. Kırkdilim’in yanısıra Ortaköy’ün Cemilbey’den sonraki kalan yaklaşık 30 kilometrelik kısmı önümüzdeki dönem ihaleye çıkacak. Sungurlu yol ayrımı ile Boğazkale arasında 16 kilometrelik yolda da proje tamamlandı. Genel Müdürlükle mutabıkız, ihaleye çıktıktan sonra Uğurludağ-İskilip arasındaki kısmın proje çalışmaları devam ediyor. İnşallah önümüzdeki dönemde de ihale ile beraber Çorum’daki yol sorunumuz ilçelerle bağlantı sorunumuz kalmayacak” dedi.

Önümüzdeki dönemde de tamamen enerjilerini Vali Mustafa Çiftçi’yle beraber sulamaya vereceklerini söyleyen Ceylan, 2002 yılında AK Parti iktidara geldiğinde arazinin sadece yüzde 10’unun sulanabildiğini, şu anda ise bu oranın yüzde 50’ye ulaştığını ifade etti. Başta Tımarlı olmak üzere Dutludere, Mecitözü Bayındır ve Kozveren, Sungurlu Kırankışla, İskilip Dedekargın  ve Oğuzlar Barajlarının tamamlandığında sulanabilir tarım arazilerinin büyük bölümünün suya kavuşacağını vurgulayan Ceylan, DSİ yatırımlarında ödenek sorunu olmadığını ve 90 milyara yakın bir ödeneğin yakın zamanda aktarıldığını dile getirdi. Ceylan, hedeflerinin 2023 yılı sonunda sulanabilir tarım arazilerinin yüzde 70’ini sulayabilir hale getirmek olduğunu da sözlerine ekledi.

DEMİRYOLU PROJESİ2021’DE İHALE OLUYOR

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum’un yıllardır hayalini kurduğu Demiryolu projesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Karayolları yatırımlarını yerinde inceleyen Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, bir basın mensubunu Demiryolu ile ilgili sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözünü aktardı. Ceylan, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Samsun’da yapılan il kongresindeki konuşmasında Samsun-Ladik-Havza-Çorum-Delice arasındaki Hızlı Tren Projesinin fizibilite çalışması bitti. Önümüzdeki yıl inşallah ihalesini yapacağız’ dedi. Ben de buradan Cumhurbaşkanı’mızın bizzat söylediklerini aktarıyorum. İnanıyorum ki, en kısa sürede Çorum Hızlı Trene kavuşacak. Hızlı Tren hattıyla birlikte sadece yolcu taşımacılığı değil, sanayicilerimiz için de son derece önemli olan yük taşımacılığı da yapılacaktır” ifadelerini dile getirdi.

- Google Reklamı -

İSKİLİP YOLUNDA HUMMALI ÇALIŞMA

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum’da uzun yıllardan beri yaşanan sıkıntılar nedeniyle bitirilemeyen İskilip yolunda artık sona gelindiğini belirterek, 2021 yılı sonunda yolun tamamının bitirileceğini açıkladı.

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum’un son iki yıldır karayolları yatırımlarında büyük bir ivme kazandığını belirterek, “Çorum’un dört bir yanını adeta karayolları ağıyla örüyoruz” dedi. | Sungurlu Haberleri

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKY Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Vali Mustafa Çiftçi, Milletvekilleri Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Karayolları Bölge Müdürü Rifat Silov ile birlikte İskilip yolunda incelemelerde bulundular.2012 yılında başlanan ancak müteahhit firmalardan kaynaklı sorunlar nedeniyle bir türlü bitirilemeyen İskilip yolunda hummalı bir şekilde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen heyet yol yapımını üstlenen Gala Altyapı San. ve Tic. A.Ş. yöneticilerinden bilgiler aldılar.

Müteahhit firma yöneticileri, Çorum’u İskilip, Bayat, Uğurludağ ilçelerine bağlayan yolun önemli bölümünde çalışmaların tamamlandığını söylediler. Bu ayın sonuna kadar da Harami deresine kadar bölümde çalışmaların bitirileceğini söyleyen müteahhit firma yöneticileri, 2021 yılında da harami ile İskilip arasına ağırlık vereceklerini kaydettiler. Heyet adına açıklama yapan Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ise, kendilerini çok yoran İskilip yolunda müteahhit kaynaklı sorunların yaşandığını hatırlatarak, son olarak işi üstlenen Gala Altyapı San. ve Tic. A.Ş. firmasından ise memnun olduklarını dile getirdi.2021 yılı sonuna kadar da yolun tamamının bitirilerek bölge halkının hizmetine açılacağını söyleyen Ceylan, İskilip başta olmak üzere diğer ilçe ve köylere ulaşımın da oldukça rahat ve konforlu bir şekilde sağlanacağını vurguladı.

CEMİLBEY YOLU SENEYE BİTİYOR

Çorum’da devam eden karayolları yatırımlarından biri olan Çorum-Ortaköy Karayolu Çorum-Cemilbey arasının önümüzdeki yıl bitirileceği açıklandı.

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum’un son iki yıldır karayolları yatırımlarında büyük bir ivme kazandığını belirterek, “Çorum’un dört bir yanını adeta karayolları ağıyla örüyoruz” dedi. | Sungurlu Haberleri

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKY Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Vali Mustafa Çiftçi, Milletvekilleri Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Karayolları Bölge Müdürü Rifat Silov ile birlikte Ortaköy yolunda incelemelerde bulundular.İncemeler sırasında müteahhit firma yöneticileri tarafından çalışmalar hakkında bilgiler verildi. 10 metre genişliğinde 2 metre traktör yolu olmak üzere toplam 12 metre genişliğinde yapılan yolun büyük bir bölümünde 1. Kat asfalt yapıldığı belirtildi.

Bu sene yapılan 6 kilometrelik bölümle çalışmaların bitirildiği, önümüzdeki yıl da 10 kilometrenin tamamlanacağı vurgulanırken, 2. Kat asfaltında atılmasıyla birlikte 22 kilometrelik yolun ulaşıma açılacağı ifade edildi. Pandemi sürecinde özellikle de çalışanların koronavirüse yakalanması nedeniyle çalışmalarda aksamanın olduğunu belirten müteahhit firma yöneticileri, bu aksaklığı gelecek yıl telafi edeceklerinin sözünü verdiler. Yoldaki çalışmaları yakından takip eden Milletvekili Ahmet Sami Ceylan da Cemilbey’e kadar bölümünün gelecek yıl tamamlanacağını, Cemilbey-Ortaköy arasının ise 2021 yılında ihale edileceğini duyurdu.

MECİTÖZÜ YOLU’NDA İNCELEME

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKY Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Vali Mustafa Çiftçi, Milletvekilleri Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, Karayolları Bölge Müdürü Rifat Silov ile birlikte Mecitözü yolunda incelemelerde bulundular.

İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar ile karayolları yetkililerinin de yer aldığı incelemeler sırasında müteahhit firma yetkililerinden de çalışmalar hakkında bilgiler alındı.Çorum-Samsun Karayolu Elvan Çelebi Kavşağı’ndan itibaren 21 kilometrelik bölümde çalışmalarda yolun büyük bir bölümünün tamamlandığı görülürken, kalan kısmın da önümüzdeki yıl bitirileceği ifade edildi.

Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, müteahhit firma yetkililerinden yol yapımı sırasında tarım arazilerinin zarar görmemesine dikkat edilmesini istediler.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2945
EUR
28,8541
GBP
33,1772
RUB
0,2826
CNY
3,7330
JPY
0,1831

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu