ÇORUMLU, FRANSA’DA BELEDİYE BAŞKANI OLDU

Fransa’nın Val-de-Marne bölgesinde, başkent Paris’e 15 kilometrelik mesafede yer alan Bonneuil-sur-Marne şehrinde, istifa eden Belediye Başkanı’nın yerine, Çorumlu gurbetçi Denis Ömür Öztorun seçildi.

Sponsor

Fransa’nın Val-de-Marne bölgesinde yer alan Bonneuil-sur-Marne şehrinde, istifa eden Belediye Başkanı’nın yerine, Çorumlu gurbetçi Denis Ömür Öztorun seçildi. 

Fransa’da başkent Paris’in güneydoğusundaki 20 bin nüfuslu Bonneuil-sur-Marne’da, 17 yıldır görevde olan Belediye Başkanı Patrick Douet’in sağlık nedenleri ile istifası sonrası yeni Belediye Başkanı Çorumlu gurbetçi Denis Ömür Öztorun oldu. Bugün olağanüstü toplanan Belediye Meclisi Öztorun’u yeni Belediye Başkanı seçti.

13 yaşında Çorum’dan Fransa’ya geldi

Çorum merkezde doğan evli ve iki çocuk babası olan Denis Ömür Öztorun’un bir işçi çocuğu olarak 13 yaşında Çorum’dan Fransa’ya gittiği öğrenildi.

Sponsor

42 yaşındaki Denis Ömür Öztorun çocuk yaşta dil bilmeden geldiği Fransa’da, eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra  çeşitli kademelerdeki yöneticilik deneyimlerinin ardından şehrin yeni belediye başkanı oldu. Belediye meclisinde konuşan yeni Belediye Başkanı Denis Ömür Öztorun, göreve başladığı gün kendisini yanlız bırakmayan Babası Ali Haydar Öztorun ve Annesi Şengül Öztorun’a da teşekkür etti.

Fransa’nın Val-de-Marne bölgesinde yer alan Bonneuil-sur-Marne şehrinde, istifa eden Belediye Başkanı’nın yerine, Çorumlu gurbetçi Denis Ömür Öztorun seçildi. | Sungurlu Haber

Belediye Başkanlığı yardımcılığında önemli çalışmalara imza attı

Daha önce aynı şehrin belediye başkan yardımcılığı görevini üstlenen Öztorun, eğitimde fırsat eşitliğine, belediye hizmetlerinin halka eşit ve adaletli biçimde ulaştırılmasına gösterdiği hassasiyetle hem yerel hem de ulusal düzeyde takdir toplayan çalışmalara imza attı.

Patrick Douet yaptığı açıklamada, ciddi bir rahatsızlık ile mücadele ettiğini belirterek, görevi Denis Ömer Öztorun’a vereceğini açıklamıştı. Gurbetçi Türk de, Douet’in açıklamasının kensidi için çok izel olduğunu ifade etmişti. Arkadaşı olan Patrick Douet’in kendisine çok şey kattığını ifade etmişti.

Fransa’nın Val-de-Marne bölgesinde yer alan Bonneuil-sur-Marne şehrinde, istifa eden Belediye Başkanı’nın yerine, Çorumlu gurbetçi Denis Ömür Öztorun seçildi. | Sungurlu Haber
Bonneuil-sur-Marne şehrinde, istifa eden Belediye Başkanı’nın yerine, Çorumlu gurbetçi Denis Ömür Öztorun seçildi.

İlk kez bu kadar nüfusa sahip bir şehire Türk Belediye Başkanı seçildi

2020 yılında yapılan yerel seçimlerde de yine Valde Marne bölgesinde Valenton şehrinde de Türk Metin Yavuz Belediye Başkanı seçilmitşi. Ancak Paris’e 15 kilometre mesafedeki Bonneuil-sur-Marne’da Belediye Başkanı seçilen Öztorun, en kalabalık şehirde Belediye Başkanlığı yapan Türk olacak.

Sponsor
Önceki İçerikTEMSİLCİMİZ 2. YARIYA GALİBİYETLE BAŞLADI
Sonraki İçerik10 DERNEĞE 900 BİN TL DESTEK
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz