-0.6 C
Sungurlu
14/03/2023
Sungurlu HaberleriGenelÇORUMLU, FRANSA'DA BELEDİYE BAŞKANI OLDU

ÇORUMLU, FRANSA’DA BELEDİYE BAŞKANI OLDU

Fransa’nın Val-de-Marne bölgesinde, başkent Paris’e 15 kilometrelik mesafede yer alan Bonneuil-sur-Marne şehrinde, istifa eden Belediye Başkanı’nın yerine, Çorumlu gurbetçi Denis Ömür Öztorun seçildi.

- Google Reklamı -

Fransa’nın Val-de-Marne bölgesinde yer alan Bonneuil-sur-Marne şehrinde, istifa eden Belediye Başkanı’nın yerine, Çorumlu gurbetçi Denis Ömür Öztorun seçildi. 

Fransa’da başkent Paris’in güneydoğusundaki 20 bin nüfuslu Bonneuil-sur-Marne’da, 17 yıldır görevde olan Belediye Başkanı Patrick Douet’in sağlık nedenleri ile istifası sonrası yeni Belediye Başkanı Çorumlu gurbetçi Denis Ömür Öztorun oldu. Bugün olağanüstü toplanan Belediye Meclisi Öztorun’u yeni Belediye Başkanı seçti.

13 yaşında Çorum’dan Fransa’ya geldi

Çorum merkezde doğan evli ve iki çocuk babası olan Denis Ömür Öztorun’un bir işçi çocuğu olarak 13 yaşında Çorum’dan Fransa’ya gittiği öğrenildi.

- Advertisement -

42 yaşındaki Denis Ömür Öztorun çocuk yaşta dil bilmeden geldiği Fransa’da, eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra  çeşitli kademelerdeki yöneticilik deneyimlerinin ardından şehrin yeni belediye başkanı oldu. Belediye meclisinde konuşan yeni Belediye Başkanı Denis Ömür Öztorun, göreve başladığı gün kendisini yanlız bırakmayan Babası Ali Haydar Öztorun ve Annesi Şengül Öztorun’a da teşekkür etti.

Fransa’nın Val-de-Marne bölgesinde yer alan Bonneuil-sur-Marne şehrinde, istifa eden Belediye Başkanı’nın yerine, Çorumlu gurbetçi Denis Ömür Öztorun seçildi. | Sungurlu Haberleri

Belediye Başkanlığı yardımcılığında önemli çalışmalara imza attı

Daha önce aynı şehrin belediye başkan yardımcılığı görevini üstlenen Öztorun, eğitimde fırsat eşitliğine, belediye hizmetlerinin halka eşit ve adaletli biçimde ulaştırılmasına gösterdiği hassasiyetle hem yerel hem de ulusal düzeyde takdir toplayan çalışmalara imza attı.

Patrick Douet yaptığı açıklamada, ciddi bir rahatsızlık ile mücadele ettiğini belirterek, görevi Denis Ömer Öztorun’a vereceğini açıklamıştı. Gurbetçi Türk de, Douet’in açıklamasının kensidi için çok izel olduğunu ifade etmişti. Arkadaşı olan Patrick Douet’in kendisine çok şey kattığını ifade etmişti.

Fransa’nın Val-de-Marne bölgesinde yer alan Bonneuil-sur-Marne şehrinde, istifa eden Belediye Başkanı’nın yerine, Çorumlu gurbetçi Denis Ömür Öztorun seçildi. | Sungurlu Haberleri
Bonneuil-sur-Marne şehrinde, istifa eden Belediye Başkanı’nın yerine, Çorumlu gurbetçi Denis Ömür Öztorun seçildi.

İlk kez bu kadar nüfusa sahip bir şehire Türk Belediye Başkanı seçildi

2020 yılında yapılan yerel seçimlerde de yine Valde Marne bölgesinde Valenton şehrinde de Türk Metin Yavuz Belediye Başkanı seçilmitşi. Ancak Paris’e 15 kilometre mesafedeki Bonneuil-sur-Marne’da Belediye Başkanı seçilen Öztorun, en kalabalık şehirde Belediye Başkanlığı yapan Türk olacak.

Takip Edin

20,356BeğenenlerBeğen
10,683TakipçilerTakip Et
733TakipçilerTakip Et
1,660AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,9739
EUR
20,2399
GBP
22,8924
RUB
0,2523
CNY
2,7559
JPY
0,1421

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

error: İçerikler korunmaktadır!