-0.6 C
Sungurlu
27/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemÇORUM’DA TAŞKINA KARŞI YOĞUN ISLAH, SUNGURLU İSE 8 YILDIR BEKLİYOR…

ÇORUM’DA TAŞKINA KARŞI YOĞUN ISLAH, SUNGURLU İSE 8 YILDIR BEKLİYOR…

- Google Reklamı -

İYİ Parti Sungurlu İl Genel Meclis Üyesi Ercan Şahin, DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca’nın Çorum genelinde proje ve planlama aşamasında da 52 adet dere ıslah çalışmasının devam ettiğini bildirmesi üzerine, Sungurlu’da bulunan derelerin 8 yıldır ıslah edilmeyi beklediğini söyledi.

DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca’nın, ‘Büyük boyutlu can ve mal kayıplarına yol açan taşkınların giderek daha sık yaşanmaktadır. Bizler yaşanan bu can ve mal kayıplarını minimum seviyeye indirmek için yeni bir ‘Taşkın Yönetim Planı’ üzerinde çalışıyoruz” açıklamasına karşı İYİ Parti Sungurlu İl Genel Meclis Üyesi Ercan Şahin bir açıklama yaptı.

Ayrımcılık yapılıyor deyince bize kızıyorlar diyen Şahin, “Dere ıslahını Sungurlu halkı 2014 yılından beri ne zaman yapacaklar diye beklemektedir. Kimse memleketimi ötekileştiremez. En azından sizlere oy veren Ak partili kardeşlerinizin yaşam hakkını elinden almayın. Hadi bizi ötekileştiriyorsunuz, bari kendi seçmeninizi onure edin. Bir an önce derelerimizin ıslah projesini hayata geçirin ki sizin seçmeniniz de arkalarında, yanlarında vekil ve il başkanı olduğunu bilsin” ifadelerini kullandı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2945
EUR
28,8541
GBP
33,1772
RUB
0,2826
CNY
3,7330
JPY
0,1831

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu