Çorum’da ‘Dünyanın En Dar Sokağı’ Açılıyor

Çorum’da 1,5 metre genişliği ile 'dünyanın en dar sokağı' olarak tanıtılan 30 metre uzunluğundaki 'Dikiciler Sokağı' restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla yıl sonunda kent turizmine kazandırılacak.

Sponsor

1,5 METRE GENİŞLİĞİNDE VE 30 METRE UZUNLUĞUNDA

Üçtutlar Mahallesi’ndeki 1,5 metre genişliğinde ve 30 metre uzunluğundaki, ‘dünyanın en dar sokağı’ olarak tanıtılan ‘Dikiciler Sokağı’ ilgi görüyor.

Çorum'da 'dünyanın en dar sokağı' açılıyor - 2

Kenti ziyaret eden turistlerin ilgisini çeken sokakta, özellikle üniversite öğrencileri ile gelin ve damatlar fotoğraf çektiriyor.

Çorum'da 'dünyanın en dar sokağı' açılıyor - 3

YIL SONUNDA AÇILACAK

Eskiden 40’ı aşkın esnafın faaliyet gösterdiği sokakta, Çorum Belediyesi tarafından başlatılan restorasyon çalışmalarıyla tarihi sokak, yıl sonunda kent turizmine kazandırılacak.

Sponsor
Çorum'da 'dünyanın en dar sokağı' açılıyor - 4

”TARİHİ DOKUSUNU KORUYORUZ”

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, 4 yıl önce başlatılan restorasyon çalışmasında artık sona gelindiğini belirterek, “Bu tarihi arastayı, tüm dokusunu koruyarak restore ediyoruz. Hem şehrimizin tarihine ve kültürüne sahip çıkmış hem de esnafımızın kullanımına açmış olmayı hedefliyoruz. İnşallah projemizi bu yılın sonu itibariyle tamamlamış olacağız” dedi.

Çorum'da 'dünyanın en dar sokağı' açılıyor - 5

”BİREBİR AYNISI OLMUŞ”

Arastada 42 sene ayakkabı tamirciliği yaptığını belirten esnaf Kemal Ceyhan da, “Çalışmalar bitime yaklaştı ve her baktığımda çocukluğuma geri dönüyorum. Eski halinin birebir orijinali oluyor. Bu arasta tuğlasıyla, oluğuyla, içinin ahşap dokusuyla tam anlamıyla 1957’deki haline geri dönüyor” diye konuştu.

Çorum'da 'dünyanın en dar sokağı' açılıyor - 6
Çorum'da 'dünyanın en dar sokağı' açılıyor - 7
Çorum'da 'dünyanın en dar sokağı' açılıyor - 8
Çorum'da 'dünyanın en dar sokağı' açılıyor - 9
Çorum'da 'dünyanın en dar sokağı' açılıyor - 10
Çorum'da 'dünyanın en dar sokağı' açılıyor - 11
Çorum'da 'dünyanın en dar sokağı' açılıyor - 12
Çorum'da 'dünyanın en dar sokağı' açılıyor - 13
Sponsor
KaynakHaber Merkezi
Önceki İçerikFatih Yalınkılıçlı Bakkallar ve Bayiler Odasına Başkan Adayı
Sonraki İçerikARMAĞAN GRUP TİCARET’TEN USTALARA SEMİNER
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz