-0.6 C
Sungurlu
23/09/2023
Sungurlu HaberleriSiyaset“ÇORUMA SEVK EDİLEN HASTA SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”

“ÇORUMA SEVK EDİLEN HASTA SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”

- Google Reklamı -

İYİ Parti Sungurlu İl Genel Meclis Üyesi Ercan Şahin, Sungurlu Devlet Hastanesi’nde yaşanan doktor sıkıntısından dolayı Sungurlu’dan Çorum’a sevk edilen hasta sayısı her geçen gün arttığını söyledi.

ŞAHİN ; “BAŞI AĞRIYAN, DİŞİ AĞRIYAN ÇORUM’A SEVK EDİLİYOR”

Sungurlu Devlet Hastanesi’nde doktor eksikliğinin bir türlü aşılamadığını söyleyen Şahin, Sungurlu siyasetçilerinin kriterlerine uymayan, resmi daire personellerinin tayinlerini çıkarma konusunda mükemmel derecede üstün başarı sağlarken, Devlet Hastanesi’nde büyük sorun olan doktor açığını bir türlü gideremediklerini savundu.

Bölgenin en iyi ve en kapasiteli hastanesi var ama içinde doktor olmadığı için hastalar Çorum ve başka illere gitmek zorunda kalıyor diyen Şahin, özellikle Cerrah, Üroloji ve Radyoloji alanlarında doktor sıkıntısının olduğunu ifade etti.Başı ağrıyanı, dişi ağrıyanı Çorum’a sevk ediyorlar diyen Şahin bunu Çorum vekilleri bilmiyor mu? diye sordu.

- Advertisement -

Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın Çorum geneli 135 doktor müjdesi verdiğini hatırlatan Şahin , “Sungurlu’ya atanan doktorların çoğu pratisyen hekim. Sungurlu, Çorum merkez ve ilçeleri dahil en çok kazaların yaşandığı ilçe durumunda. En ufak bir yaralamalı kazada bile hastalar Çorum’a sevk ediliyor. Biran önce Sungurlu’ya eksik branşlarda doktorların atanmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1727
EUR
28,9981
GBP
33,2567
RUB
0,2822
CNY
3,7235
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu