23.6 C
Sungurlu
27 Ekim 2020
Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Genel Sağlık

Çorum’a Kanser Tanı ve Tedavi Merkezi Yapılıyor

Ak Parti Çorum Milletvekili, Adalet Komisyonu Üyesi Av. Oğuzhan Kaya Çorum’a yapılacak Onkoloji hastanesi hakkında bilgiler verdi.

Kaya; Kanser teşhisinden en son tedaviye kadar her hangi bir hastaneye sevk yapılmaksızın teşhis ve tedavinin bu merkezde yapılacağını, tüm Onkolojik alanlar tek merkezde toplanacağını, Kemoterapi, İyotlu Tedavi, Nükleer Tıp, PET ve Linac Tedavisi Çorum’da uygulanacağını duyurdu.

Çorum Merkez ile Ankara ve Samsun’da tedavi gören aylık 100 hastanın ve ailesinin sevkinin önleneceğini ve çevre illerden de Çorum’a sevk alınmasının planlandığını dile getirdi. Merkezde kemoterapi, radyoterapi, nükleer tıp gibi tüm işlemler aynı merkezden yapılacak ve hemşerilerimiz artık il dışında tedaviye gitmeyecek ve rahatlıkla tedavilerini Çorum’da gerçekleştirecek. Kaya, birlik beraberlik içerisinde Çorum’umuza hak ettiği tüm yatırımları getireceğiz diyerek, Kanser Tanı ve Tedavi Merkezimiz Çorum’umuza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum dedi.

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar