Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi Göreve Başladı

Valilik önünde İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Abdurrahman Başbuğ, Belediye Başkanı Zeki Gül, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Vali Yardımcısı Recep Yüksel ve çok sayıda daire müdürü tarafından karşılanan Vali Çiftçi, daha sonra makamına geçti.

Kadim bir medeniyete ev sahipliği yapmış turizm ve sanayi şehri olan Çorum’a atanmaktan ve burada görev yapacak olmaktan dolayı son derece bahtiyar olduğunu belirten Vali Mustafa Çiftçi, “Dünya hayatı fani ömür bir pencereden bakıp geçecek kadar çok kısa. Makamlar mevkiler gelip geçici. Önemli olan bu görevlerden ayrıldığımızda Çorumluların hayır duasını almak ve nihai gayretimiz hakkın rızasına erişebilmektir” dedi.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi Göreve Başladı » Sungurlu Haber

Geçmişte İngiltere’de memurlara maaşları zarfla ödenirken, zarfların üzerinde “Bu para kendisine hizmet etmeniz karşılığında sizlere ödün olarak verilmektir” yazdığını anlatan Vali Çiftçi, “Millete karşı hizmet borcumuz var. Hizmet borcumuzu yerine getirdiğimiz taktir de ancak aldığımız parayı maaşı hak edebiliriz. Felsefemiz, düşüncemiz, ilkelerimiz bu şekilde olacak. Bu şekilde inşallah Çorum’a, Çorumlulara en güzel şekilde hizmet edeceğiz. Belediye başkanlarımız, kaymakamlarımız ve diğer paydaşlarla en güzel şekilde hizmet vereceğiz. Zor ve sorumluluk gerektiren bir görevi üstlendik. Bu görevi layık gören cumhurbaşkanımız ve İçişleri Bakanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi Göreve Başladı » Sungurlu Haber

22 yıllık meslek hayatı boyunca 13 yıl İç Anadolu’da çalıştığını açıklayan Vali Çiftçi, “İç Anadolu’nun Karadeniz’e açılan kapısı Çorum yabancı olmadığım bir yer. Buralar milletin emaneti. Yüce Allah en güzel şekilde hizmet etmeyi nasip etsin” nasip etsin ifadelerini kullandı.

İlgili İçerikler

Bedelli Askerlik Teklifi Komisyonda Kabul Edildi, İşte Merak Edilen Tüm Detaylar

Safa Özhazinedar

Ceylan: O, Rahmet ve Şefkat Peygamberidir

Safa Özhazinedar

İftar Çadırında İlk İftar Açıldı

Safa Özhazinedar

Kaymakam Görmüş Köyleri Ziyaret Etti

Safa Özhazinedar

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Mekke’nin Fethi’nin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Safa Özhazinedar

Şahin, “12 Eylül Tarihimizin En Sancılı Süreçlerinden Biridir”

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar