Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

Çorum Milletvekili Oğuzhan KAYA, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

Ak Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan KAYA , “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı. Oğuzhan Kaya, gazetecilerin halk adına çok önemli görev üstlendiklerini ve bunu yerine getirirken de zaman zaman zorluklarla karşılaştıklarını belirtti.

Çorum Milletvekili Oğuzhan KAYA, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı » Sungurlu Haber

Kaya mesajında, “Milletimizin ortak sesi olmanın ötesinde, kamuoyunun vicdanını temsil eden tüm basın emekçilerimizin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutluyorum. Hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı basın, demokrasinin yaşanmasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Gazetecilik ise, bir iş ve meslek olmakla birlikte aynı zamanda yapılan işin niteliği ve vasfı itibarıyla bir kamu hizmetidir. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteciler; vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi alma hakkını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar. Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli bir yeri vardır. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazetecilerimizin mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilgilendirmek ve her konuda haberdar etmek için verdikleri mücadele takdire şayandır. Basın kuruluş ve mensuplarının sorumluluklarının bilinciyle hareket edeceklerine olan inancımla bütün basın çalışanlarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutluyor, selam ve muhabbetlerimi sunuyorum.” diye belirtti.

İlgili İçerikler

Esnaf Toplantıları Verimli Geçiyor

MHP, Anneler Gününde Yaşlıları Unutmadı

Safa Özhazinedar

Kankurdan: ” Yola Çıkmadan Kontrollerinizi Yapın “

Safa Özhazinedar

Pasta Keserek Zabıta Haftasını Kutladılar

Safa Özhazinedar

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün İstifasının İstendiği İddia Edildi

Safa Özhazinedar

Halem Kuaför & Güzellik Salonu Açıldı

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar