-0.6 C
Sungurlu
06/06/2023
Sungurlu HaberleriGenelÇorum Kırım Türkleri Kalecikkaya Köyü Derneği’nden Sakarya çıkarması

Çorum Kırım Türkleri Kalecikkaya Köyü Derneği’nden Sakarya çıkarması

- Google Reklamı -

Çorum Kırım Türkleri Kalecikkaya Köyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tatar; beraberindeki yöneticiler ile birlikte Sakarya’ya bir çıkarma yaptı.

Ziyaretlerinde ilk olarak, uzun yıllar devletin farklı alanlarında ve illerinde başarılı görevlere imza atarak Ordu’dan Sakarya Valiliği’ne atanan hemşerileri İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret ederek “hayırlı olsun”          dileklerinde bulundu. Başkan Yaşar Tatar; “Her vakit sosyal paylaşım kimliğiyle Devlet kapısını halka sonuna kadar aralayan değerli valimiz İrfan Balkanlıoğlu Sungurlu’da Tatar Mahallesi’nde yaşadığı hatıralardan bahsetmesi ziyaretimize bir başka anlam kattı. Kendisini ilk defa tanımama rağmen oldukça sıcakkanlı Candan bir insanı özellikle Çorum Sungurlu’lu olması hasebiyle ile de ayrıca mutlu olduğunu ve ziyaretimizde bizleri dinleyerek zaman ayırarak hediyeleri ile uğurladı” dedi.

Çorum Kırım Türkleri Kalecikkaya Köyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tatar; beraberindeki yöneticiler ile birlikte Sakarya’ya bir çıkarma yaptı. | Sungurlu Haberleri

- Advertisement -

-Sakarya Kırımlı Türkleri Derneği’ne ziyaret

Ardından Sakarya Kırımlı Türkleri Derneği’ni de beraberindeki Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü Berber ile birlikte ziyaret eden Çorum Kırım Türkleri Kalecikkaya Köyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tatar; burada Sakarya Kırımlı Türkleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Metin Kaymaz ile Derneğin Medya Sorumlusu Nedim Ergün Kırımlı’yla görüştü. Yapılan görüşmede iki derneğin çalışmaları hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.  Sakarya Kırımlı Türkleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Metin Kaymaz, Çorum Kırım Türkleri Kalecikkaya Köyü Derneği’nin kendilerine yapmış olduğu ziyaretten dolayı dernek adına memnuniyetini dile getirdi.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
21,5087
EUR
22,9830
GBP
26,7135
RUB
0,2662
CNY
3,0208
JPY
0,1539

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu