-0.6 C
Sungurlu
04/06/2023
Sungurlu HaberleriEğitimÇORUM EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFININ BURS BAŞVURU TARİHLERİ BELLİ OLDU

ÇORUM EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFININ BURS BAŞVURU TARİHLERİ BELLİ OLDU

Çorum Eğitim Kültür Vakfının (ÇEKVA) 2022-2023 eğitim-öğretim yılı burs başvuruları açılıyor. Başvuruların 09 EYLÜL - 01 EKİM 2022 tarihleri arasında www.cekva.org.tr adresli internet sitesi üzerinden alınacağı belirtildi.

- Google Reklamı -

Çorum Eğitim Kültür Vakfı tarafından yapılan açıklamada internet üzerinden yapılacak başvuru yalnızca ön başvuru olup, zaman, iş gücü ve kağıt israfını önlemek amacıyla ön başvuruların incelenmesini müteakip, ön elemeyi geçen öğrencilere mesaj ve/veya e-mail gönderilerek, bu öğrenciler belirtilen yer ve zamanlarda mülakata tabi tutulacakları bildirildi.

Burs Başvuru Şartları:

  • Bursiyerler, vakıftan alınan burs ayı kadar bursu, mezuniyetinden en fazla 2 yıl içinde başlamak üzere, vicdani yükümlülük kapsamında; vakfa geri ödemekle sorumludurlar.
  • Çorum nüfusuna kayıtlı (farklı ilden olup, üniversite öncesi öğrenimini Çorum ve ilçelerinde tamamlamış olanlar, halen ailesi Çorum ve ilçelerinde ikamet edenler dahil),
  • 4 yıllık devlet üniversitelerinde okumaya hak kazanmış, (Özel Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinde sadece %100 burslu okuyan öğrenciler dahil)
  • Başka bir kurumdan burs almayan (Başbakanlık ve KYK bursu hariç)
  • Maddi desteğe ihtiyaç duyan ve
  • Başarılı: *Alttan hiç dersi olmayan öğrenciler (ortalama aranmayacaktır) ile;

  • *Alttan en fazla 1 dersten sorumluluğu olan ancak; not ortalaması 2.50 nin üzerinde olan (4’lük sistemde) öğrencilerin başvuruları kabul edilecektir.

İnternet üzerinden yapılacak başvuru yalnızca ön başvuru olup, zaman, iş gücü ve kağıt israfını önlemek amacıyla ön başvuruların incelenmesini müteakip, ön elemeyi geçen öğrencilere mesaj ve/veya e-mail gönderilerek, bu öğrenciler belirtilen yer ve zamanlarda mülakata tabi tutulacaktır.

Mülakat sonucunda uygun değerlendirilenlerden aşağıda belirtilen evrakları tamamlaması istenecektir. Kesin değerlendirme; evrakların vakıf merkezine (İstanbul Merkez ) eksiksiz tesliminden sonra yapılacaktır.

- Advertisement -

Kendilerinden mesaj ve/veya mail yolu ile evrak istenen öğrenciler belgelerini elden veya
farklı illerde oturanlar için; belgelerin ıslak imzalı asıllarını (İstanbul ve Çorum) adreslerine
kargo ile de ulaştırabilirler.

İstanbul Merkez:

Kurbağalıdere Cad. Çelebi Apt. No:59 D:7 Hasanpaşa- Kadıköy/İSTANBUL
Tel 🙁 0216 ) 414 74 75
e-mail : info@cekva.org.tr
Web: www.cekva.org.tr

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
20,9609
EUR
22,4818
GBP
26,0974
RUB
0,2594
CNY
2,9585
JPY
0,1498

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu