-0.6 C
Sungurlu
22/09/2023
Sungurlu HaberleriSiyasetCHP'de Erayhan Güven Tazeledi

CHP’de Erayhan Güven Tazeledi

- Google Reklamı -

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sungurlu İlçe Başkanlığı olağan kongresinde mevcut ilçe başkanı Ali Erayhan güven tazeledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sungurlu İlçe Başkanlığı olağan kongresinde mevcut ilçe başkanı Ali Erayhan güven tazeledi. | Sungurlu Haberleri
Parti binasında gerçekleştirilen olağan kongreye TBMM İdari Amiri ve Çorum Milletvekili Av. Tufan Köse, İl Başkanı Hasan Suvacı, İl Genel Meclis Üyesi Yıldız Bek, 24. Dönem Çorum Milletvekili Feridun Ayvazoğlu, Sungurlu Belediye Başkan Yardımcısı Bahri Sezen, Mecitözü İlçe Başkanı Atiye Yaşar, Osmancık ilçe Başkanı Sadık Eker, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülhan Eke, CHP Çorum Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Tahtasız, CHP eski il başkanı Gürsel Yıldırım, milletvekili adayı Av. Dinçer Solmaz, MHP İlçe Başkanı Yasin Şahin, Saadet Partisi İlçe Başkanı Hacı Arslan Tök, Oda Başkanları, il yöneticileri ve çok sayıda partililer katıldı.
Kongre bir konuşma yapan İlçe Başkanı Ali Erayhan, “Bizleri ve davamızı yalnız bırakmayarak AKP ve MHP’nin birleşmesine rağmen Merkezde aldığımız 6447 oy için herkese ayrı ayrı teşekkürlerimiz sunuyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sungurlu İlçe Başkanlığı olağan kongresinde mevcut ilçe başkanı Ali Erayhan güven tazeledi. | Sungurlu Haberleri
Bizler teşkilatımızla Cumhuriyet Halk Partimizi ve davamızı bundan sonra daha ileriye taşımak için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz diyen Erayhan, 2019 seçimleri bizler için önemli inşallah daha çok mücadele edip, gitmedik yer, çalmadık kapı bırakmayarak, Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanacağız. Köylerimizde 9072 oy aldık, Herkes şunu iyi bilmeli ki 2019 seçimlerinde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde iktidar olacağız.
Rahmetli İlhan Sarıaltun’un 1989 yılında kaybettiği Belediye 2019 seçimlerinde tekrardan biz kazanacağız. Cumhuriyet Halk Partisi her zaman olduğu gibi yine halkın partisidir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın, partimiz emin ellerdedir diye açıklamada bulundu.

- Advertisement -

“AKP’nin Hukuksuzluğu Bize Sökmez”
Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclis Üyesi Yıldız Bek, “Bu gün Cumhuriyetin bütün kalelerini, değerlerini yok edip, son kalemiz CHP’yi yok etmeye çalışıyorlar” dedi.
Oysa biz Türkiye’nin en büyük değişim öncüsüyüz diyen Bek, haklı savaşların isyan bayrağını dalgalandıranız. Büyük Millet Meclisini açan, İstiklal savaşını kazanıp, sevri yırtıp atan lozanı imzalayanız. Biz devrimleriz. Savaşın küllerinden, çağdaş Türkiye’yi yaratıp, Cumhuriyeti kuranlarız. Manevi ve ahlaki bağımsızlığımızı, lekesiz koruyan değerli partililerim, bizi darbeler yıkamadı, cezaevleri, işkenceler, baskılar bizi yıldıramadı. O halde 15 yıllık AKP hukuksuzluğu bize sökmez. Devrimci ruhumuzla bu karanlık döneme yenilmeyeceğiz. Hedefimiz kongreleri kazanmak değil, seçimi kazanıp iktidar olmalıyız ki ülkemizdeki bu tükenmişlik ancak ve ancak CHP’nin iktidarıyla, Cumhuriyetin kurtuluş ayarlarına dönerek bitecektir. Yerel ve genel seçimlerde bizi taşıyacak olan elinden gelenin kat be kat fazlasını yapacağına inandığım yeni yönetime bu onurlu yolda başarılar diliyorum diye konuşmasına son verdi.

“İktidar Diye Bişi Kalmadı Artık”
TBMM İdari Amiri ve Çorum Milletvekili Av. Tufan Köse, “Örgütlerde çalışmak zordur, Ailenden zamanından ve parandan fedakarlık yaparsın, ben buradan bütün örgütlerime buradan şükranlarımız sunuyorum” dedi.
Konuşmalar umut versin bu adaletiz ve zalim düzene karşı dur deme mücadele azmini versin diyen Milletvekili Köse, Mazlumlar ayağı kalkmadıkça zalimler diz çökmez, mazlumlara zalimlere diz çöktürme gücü versin, Cumhuriyet Halk Partisine oy vermeyenlerinde umudu bizim partimizdir. Ne Mustafa Kemal’in ilkeleri nede Cumhuriyet muhalefette savunulmuyor, iktidar olmak zorundayız, iktidar olmak içinde önce biz inanmalıyız. Biz inanacağız ki o inançla çalışacağız. Yoksa bu iktidar zaten bitmiş biz bişi demesekte zaten gidecek. Ama yerine biz gelelim onun mücadelesini verelim, iktidar gidiyor, her yerde ekonomi ve dış politika çuvalladılar, yolsuzluk ve rüşvet yaygın bir hastalık gibi yayıldı memleketimizde bunların dönemimde bakın Bakanlarına, genel müdürlerine vermişler daha bilinmiyor ne pislikleri çıkacak ortaya vatandaş artık anladı. Kemal Kılıçdaroğlu, bu adalet yürüyüşünde vatandaşı diri tutmak için yirmi beş gün yürüdü. Referandum da asıl biz kazandık, iki buçuk milyon oyla zor yüzde elli bir oldular. 2019’da bunu da izin vermeyeceğiz. Hatta 2019’da yüzde atmışla geleceğiz. Yeter ki buna inanalım bunun başka bir yolu yok iktidar gitti iktidar diye bişi kalmadı. Dünyaya rezil oldular bizleri de rezil ettiler diye söyledi.
Konuşmaların ardından seçime geçildi.
95 delegenin tamamının oyunu alan Ali Erayhan yeniden İlçe Başkanlığına seçildi. Ali Erayhan Başkanlığı’ndaki Sungurlu İlçe Yönetimi ise şu isimlerden oluştu: “Aşır Dilenoğlu, İsmail Eröksüz, Necla Ersan, Durmuş Kurt, İbrahim Karaca, Şevket Karaman, Halil Mantar, Mehmet Mavi, Nilüfer Özçelik, Necdet Sülünoğlu, Abidin Sözeyataroğlu, Canan Sabancılar, Hamza Yarayan, Satılmış Zobu.”

TRY - Türk Lirası
USD
27,1525
EUR
28,8302
GBP
33,2768
RUB
0,2825
CNY
3,7188
JPY
0,1831

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu