Çevre Temizliğinde Yeni Bir Dönem Başlıyor

Sponsor

– Çöpler artık Çorum’a transfer edilecek

Avrupa Birliği Katı Atık Projesi kapsamında Sungurlu’ya gönderilen 400 litre kapasiteli toplamda 660 adet konteynır bayram öncesinde cadde ve sokaklara dağıtıldı. Proje kapsamında ayrıca 30 ton kapasiteli transfer kamyonu ilçeye gönderildi. Hiçbir şekilde çöplerin artık Sungurlu’ya dökülmeyerek, Cuma gününden itibaren çöplerin artık Sungurlu’ya kurulan transfer istasyonunda Çorum Katı Atık Tesisi’ne taşınacağı öğrenildi.

21 milyon Euro’ya mal olan Katı Atık Tesisi ile birlikte Çorum’da çevre temizliğinde yeni bir dönem başlıyor. Cuma gününden itibaren çöpler artık Sungurlu'ya dökülmeyerek, Çorum'a transfer edilecek. | Sungurlu Haber

– Çorum’un Tamamına hizmet edecek

Ocak ayında faaliyete geçen Katı Atık Tesisi sadece Çorum merkeze değil, şehrin tamamına hizmet verecek .
Vahşi depolama alanlarının ıslah edildiği, bu alanların ıslah edilmesiyle birlikte haşere oluşumunun yanı sıra yeraltı suların kirlenmesi, çevreye kötü koku yayılması ve atıkların rüzgârla etrafa yayılıp çevreyi kirletmesinin de önüne geçilecek.

Sponsor

– Katı Atık Tesisi 30 Yıl Hizmet Verecek

Katı Atık Tesisi’nin, atık yönetiminden, çevre ve insan sağlığını tehdit eden her türlü atığın toplanmasına ve bertarafına kadar Çorum merkez ve ilçelerine 25-30 yıl hizmet verecek. “400 binin üzerinde bir nüfusa hizmet verecek olan 21 milyon Euro’luk, 710 bin metrekarelik alanda hizmet veren Katı Atık Tesisi, “Su kirliliği ve kontrol yönetmeliğine göre günlük 125 metreküp sızıntı suyu arıtma kapasitesine sahip. Kompost Tesisinde günlük 20 ton organik atık, park bahçe atığı işlenecek. Burada işlenen atıkları park ve bahçe ve yeşil alanlarda gübre olarak kullanılacak.

21 milyon Euro’ya mal olan Katı Atık Tesisi ile birlikte Çorum’da çevre temizliğinde yeni bir dönem başlıyor. Cuma gününden itibaren çöpler artık Sungurlu'ya dökülmeyerek, Çorum'a transfer edilecek. | Sungurlu Haber

Alaca, İskilip, Lâçin, Sungurlu’da 4 adet atık aktarma istasyonu tamamlandı. İlçelerin evsel atıkları tesisinde bertaraf edilecek. Yıllık 37 bin 500 ton atık buralardan tesise taşınacak.

Sponsor
Önceki İçerikTicaret Bakanlığı, Un İhracatına Sınırlama Getirdi
Sonraki İçerik İlk Maç Safranbolu Belediyespor İle
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz