1.9 C
Sungurlu
31/01/2023
Sungurlu HaberleriGündemÇevre Temizliğinde Yeni Bir Dönem Başlıyor

Çevre Temizliğinde Yeni Bir Dönem Başlıyor

- Google Reklamı -

– Çöpler artık Çorum’a transfer edilecek

Avrupa Birliği Katı Atık Projesi kapsamında Sungurlu’ya gönderilen 400 litre kapasiteli toplamda 660 adet konteynır bayram öncesinde cadde ve sokaklara dağıtıldı. Proje kapsamında ayrıca 30 ton kapasiteli transfer kamyonu ilçeye gönderildi. Hiçbir şekilde çöplerin artık Sungurlu’ya dökülmeyerek, Cuma gününden itibaren çöplerin artık Sungurlu’ya kurulan transfer istasyonunda Çorum Katı Atık Tesisi’ne taşınacağı öğrenildi.

21 milyon Euro’ya mal olan Katı Atık Tesisi ile birlikte Çorum’da çevre temizliğinde yeni bir dönem başlıyor. Cuma gününden itibaren çöpler artık Sungurlu'ya dökülmeyerek, Çorum'a transfer edilecek. | Sungurlu Haberleri

– Çorum’un Tamamına hizmet edecek

Ocak ayında faaliyete geçen Katı Atık Tesisi sadece Çorum merkeze değil, şehrin tamamına hizmet verecek .
Vahşi depolama alanlarının ıslah edildiği, bu alanların ıslah edilmesiyle birlikte haşere oluşumunun yanı sıra yeraltı suların kirlenmesi, çevreye kötü koku yayılması ve atıkların rüzgârla etrafa yayılıp çevreyi kirletmesinin de önüne geçilecek.

– Katı Atık Tesisi 30 Yıl Hizmet Verecek

- Advertisement -

Katı Atık Tesisi’nin, atık yönetiminden, çevre ve insan sağlığını tehdit eden her türlü atığın toplanmasına ve bertarafına kadar Çorum merkez ve ilçelerine 25-30 yıl hizmet verecek. “400 binin üzerinde bir nüfusa hizmet verecek olan 21 milyon Euro’luk, 710 bin metrekarelik alanda hizmet veren Katı Atık Tesisi, “Su kirliliği ve kontrol yönetmeliğine göre günlük 125 metreküp sızıntı suyu arıtma kapasitesine sahip. Kompost Tesisinde günlük 20 ton organik atık, park bahçe atığı işlenecek. Burada işlenen atıkları park ve bahçe ve yeşil alanlarda gübre olarak kullanılacak.

21 milyon Euro’ya mal olan Katı Atık Tesisi ile birlikte Çorum’da çevre temizliğinde yeni bir dönem başlıyor. Cuma gününden itibaren çöpler artık Sungurlu'ya dökülmeyerek, Çorum'a transfer edilecek. | Sungurlu Haberleri

Alaca, İskilip, Lâçin, Sungurlu’da 4 adet atık aktarma istasyonu tamamlandı. İlçelerin evsel atıkları tesisinde bertaraf edilecek. Yıllık 37 bin 500 ton atık buralardan tesise taşınacak.

Takip Edin

20,356BeğenenlerBeğen
10,683TakipçilerTakip Et
729TakipçilerTakip Et
894AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,8035
EUR
20,3976
GBP
22,9986
RUB
0,2849
CNY
2,8053
JPY
0,1470

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

error: İçerikler korunmaktadır!