-0.6 C
Sungurlu
14/03/2023
Sungurlu HaberleriSiyasetÇetmi, " Bu Adiliği Yapanı Allah Cehenneminde Alev Alev Yaksın. "

Çetmi, ” Bu Adiliği Yapanı Allah Cehenneminde Alev Alev Yaksın. “

- Google Reklamı -

İSTİSMAR, TACİZ VE TECAVÜZ EYLEMLERİNDE BULUNAN İNSANLIK VASFINDAN UZAK KİŞİLİKSİZLERİN YAŞAM VE HÜRRİYET HAKKI OLMAMALIDIR.

Geçtiğimiz günlerde Adana 3 yaşında bir kız çocuğuna tecavüz girişiminde bulunarak küçük yavrunun ölümüne sebebiyet veren iğrenç bir olaya Türkiye olarak şahit olduk .Yüreklerimiz sızladı ciğerlerimiz dağlandı .Bu adiliği yapan insanlık vasfından uzak melunu Allah cehenneminde alev alev yaksın Kahrı perişan eylesin diyen Başkan Menşure Çetmi Açıklamasına şu şekilde devam etti ” Maalesef ki ülkemiz de son yıllarda bu ve buna benzer yürek burkan mide bulandıran vicdanlarımızda tarifi olmayan yaralar açan toplum ahlak ve töremize dinimize insan olmanın fıtratına tamamen ters bu tür alçakça ve adice eylem ve olaylara çok defa şahit olmaktayız. Toplum olarak ahlaki bir çöküntü içerisinde olduğumuz sahip olduğumuz inançlarımızdan uzaklaştığımız toplum yaşam ve değerlerimizin bozulduğu maneviyatımızı tamamen kaybetme durumunda olduğumuz aşikardır.

MHP Sungurlu İlçe kadın kolları başkanı Menşure Çetmi , son günlerde meydana gelen çocuğa ve kadına yönelik cinsel istismar vakaları ile ilgili basın açıklaması yaptı | Sungurlu Haberleri

- Advertisement -

Aziz Dinimizin Müslüman ahlak ve Türk töremizin kesinlikle ret ettiği bu tür olayların toplum olarak karşısında durmak aslımıza dönmek ve toplumsal tavrımızı en sert şekilde ortaya koymak bu tür iğrençliklere toplum olarak müsaade etmemek Türk toplumu olarak bizlerin asli görevleridir. Tecavüz ve cinsel istismar Türkiye için sorundur. Bu, AB ülkeleri için olmayabilir. Ama Türkiye için git gide büyüyen bir sorundur. Tecavüzcülük ve cinsel istismarcılık Türkiye’de terör halini almıştır. Acıdır ki mevcut ceza yasası bu terörü engellemeye yetmiyor ve maalesef lazım gelen cezayı, yani idam cezasını “AB” üyelik süreci nedeniyle gündeme getiremiyoruz. Türkiye ne yapacak? Kendi sorununu çözmek için idamı getirecek mi, yoksa kendi sorununu bir kenara bırakıp AB’yi mi tatmin edecek. Devlet bunu görmek ve çare bulmak zorundadır. Devletin var olma sebebi bizzat bu sorunlara çare olmaktır. Bugüne dek yapılanların çare olmadığı aşikardır. Türkiye’yi yönetenlerin asli görevi AB ülkelerini memnun etmek değildir, bu milletin sorunlarını çözmektir. Türkiye eğer AB normları ve “milletin sorunları” arasında kalacaksa, seçeceği taraf milletin sorunlarıdır. Yoksa devlet niye vardır? Tecavüze uğrayan bir insan, hatta tecavüze uğrayan bir bebeğin annesi/babası olduğunuzu düşünün. Adaletin yerine gelmesi için talebiniz ne olur? Ne beklersiniz? Bir düşünün. MHP olarak bizim kırmızı çizgimiz nettir.

MHP Sungurlu İlçe kadın kolları başkanı Menşure Çetmi , son günlerde meydana gelen çocuğa ve kadına yönelik cinsel istismar vakaları ile ilgili basın açıklaması yaptı | Sungurlu HaberleriTalebimiz bakidir. Bu yapılan suçların en ağır şekilde cezalandırılması AB sürecimizi ne şekilde etkilerse etkilesin idam ile sonuçlandırılmasıdır. Partimizin içerisinde ki tüm yapılar ve fikirler bu konu üzerin de çok nettir , ve tartışmaya kapalıdır. Ceza dediğimiz şey suça uygulanan müeyyidedir. Bir suç işlenirse ona müeyyide uygulanır. Uygulanırken de, “acaba diğerleri ibret alır mı, işe yarar mı” diye bakılmaz. Caydırıcılık, müeyyidenin yan unsudur. Asıl unsur, edenin bulmasıdır. Caydırıcılığına bakılmaksızın terör faaliyetlerinin sonucu idam olmalıdır. Ve bu karar desteklenmelidir. İstismar taciz ve tecavüz eylemlerinde bulunan insanlık vasfından uzak kişiliksizlerin yaşam hakkı olmamalıdır .Yargı önünde pişmanlık yalan ve talepleri ciddiye alınmamalıdır.Erkek kız çocuğu demeden adice bir ruh haline bürünerek bu tür iğrençlik girişimde bulunan her kim olursa olsun talepleri yargı çatısında yok sayılmalıdır cezası hemen idam olarak infaz edilmelidir. Kendini ve aslını bilen manevi değerlerine ve yaratılmışlığın insana vermiş olduğu en şerefli varlık olduğu bilincinde olan bizlerin , dinimizin ve insanlığımızın kabul etmeyeceği inancımızın yasakladığı haram kıldığı aile ve toplum düzenini bozan çocuk istismarı kadına yönelik taciz ve tecavüz suçlarına yönelen bu iğrenç olayları yapan kim olursa olsun devletimiz tarafından kesinlikle idam cezası uygulanması MHP olarak talebimizdir.” dedi.

MHP Sungurlu İlçe kadın kolları başkanı Menşure Çetmi , son günlerde meydana gelen çocuğa ve kadına yönelik cinsel istismar vakaları ile ilgili basın açıklaması yaptı | Sungurlu HaberleriBaşkan ÇETMİ , “Milliyetçi Hareket Partisi olarak çocuklarımızda gençlerimizde kadınlarımız da ve ailelerde de yıkım ve tahribatı onarılmayacak hasarlar açılmasına vicdanen dur diyor bu ve buna benzer alçakça adice insanlık dışı hal ve davranış içerisinde bulunanları da affetmeyeceğimizi kanunen ve vicdanen her türlü yaptırımın uygulanması hususunda gerekli bütün mekanizmaları harekete geçirerek elimizden geleni yapacağımızın da bilinmesini istiyorum”. dedi.

Takip Edin

20,356BeğenenlerBeğen
10,683TakipçilerTakip Et
733TakipçilerTakip Et
1,660AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,9739
EUR
20,2399
GBP
22,8924
RUB
0,2523
CNY
2,7559
JPY
0,1421

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

error: İçerikler korunmaktadır!