-0.6 C
Sungurlu
13/03/2023
Sungurlu HaberleriGündemCansuyu Derneği Mağdur Vatandaşların Yardımına Yetişiyor

Cansuyu Derneği Mağdur Vatandaşların Yardımına Yetişiyor

Koronavirüs ve Ramazan ayı nedeniyle temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve bu süreçte işsiz kalan vatandaşların yardımına Cansuyu Derneği yetişti.

- Google Reklamı -

Koronavirüs ve Ramazan ayı nedeniyle temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve bu süreçte işsiz kalan vatandaşların yardımına Cansuyu Derneği yetişti.

İslam coğrafyasında ve ülkemizin başta İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde olmak üzere birçok kentte, Cansuyu Derneği yardımlarını sürdürüyor. Koronavirüs sürecinde ve Ramazan ayında hem mağdurları yakından takip etmek hem de yardım faaliyetlerini koordineli yürütmek için ekipler oluşturdu.

Tüm illerimizde ekiplerini sahaya gönderen Cansuyu vatandaşlara temel ihtiyaçları ulaştırmayı sürdürüyor. Diğer taraftan ekonomik olarak etkilenen kesimlere de ulaşmayı sürdürüyor. Bu süreçte işsiz kalan, evini geçindiremeyen duruma gelen vatandaşlara da ulaşıyor. İşsiz kalanları tespit çalışmalarından sonra ihtiyaçlı ailelere hızlı bir şekilde temel gıda maddelerini içeren yardım paketlerini ulaştırdı.

Koronavirüs ve Ramazan ayı nedeniyle temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve bu süreçte işsiz kalan mağdur vatandaşların yardımına Cansuyu Derneği yetişti. İslam coğrafyasında ve ülkemizin başta İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde olmak üzere birçok kentte, Cansuyu Derneği yardımlarını sürdürüyor. Koronavirüs sürecinde ve Ramazan ayında hem mağdurları yakından takip etmek hem de yardım faaliyetlerini koordineli yürütmek için ekipler oluşturdu. | Sungurlu Haberleri
Cansuyu Derneği Mağdur Olan Vatandaşların Yardımına Yetişiyor

“MAĞDUR AİLELERE ULAŞIYORUZ”

- Advertisement -

Cansuyu Derneği Çorum Temsilcisi Emrah ÖZTEKİN şu şekilde açıklamalar da bulundu; “Dünyamız, Ülkemiz ve Çorum şehrimiz zor bir süreçten geçiyor. 2020 itibarıyla birçok olumsuz olayla karşı karşıya kaldıktan sonra son olarak koronavirüs salgını dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayatı durdurma noktasına getirdi. Akabinde Ramazan ayı nedeniyle Bizler Cansuyu Derneği olarak bu zor günlerde yine mağdur ve muhtaç vatandaşlarımızın yanında olup, tüm temsilciliklerimiz ile Türkiye’de yardım faaliyetlerine devam ediyoruz.

Bizler de  işsiz kalan, evine ekmek götürmeyen aileleri tespit edip onlara yardımlarımızı ulaştırırken diğer taraftan tüm muhtaçların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Mağdur ailelere gıda kolileri, gıda çekleri, giyim, nakit ve çocuklara kalem, balon, şeker ve oyuncak dağıtıyoruz. Yardımlarımızda gıda dağıtımlarını önceliyoruz. Evine ekmek götürmeyen vatandaşlarımıza temel gıda maddelerinden oluşan gıda yardımları yapıyoruz, çocukları mutlu etmek için oyuncaklar dağıtıyoruz. Tabii bu süreçte genel hijyen kurallarına uyarak maske ve eldivenlerimizle insanlara yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Çorum merkez ve ilçelerinde oluşturduğumuz ekiplerimiz aralıksız çalışıyorlar. İlimizin bir ucundan diğer ucuna  muhtaçlara ulaşmaya gayret ediyoruz.

CANSUYU olarak yetimlerimize sahip çıkmaya devam ediyoruz ramazan ayı içerisinde 300’e yakın yetim kardeşimizin sofrasında bulunduk, bulunmaya da devam edeceğiz.
Bu bağlamda Zekat, Fitre, Fidye, Sadaka ve diğer her türlü bağışlarınızı muhtaçlara ulaştırmaya köprü vazifesi yapmaya canla, başla, Allah’ın rızası için çalışmaya talibiz. Rabbimiz bağışçı ve gönüllü kardeşlerimizden razı olsun.”

Takip Edin

20,356BeğenenlerBeğen
10,683TakipçilerTakip Et
733TakipçilerTakip Et
1,660AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,9739
EUR
20,2399
GBP
22,8924
RUB
0,2523
CNY
2,7559
JPY
0,1421

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

error: İçerikler korunmaktadır!