Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

“Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutluyorum”

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Şahiner yayınladığı mesajda, “Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda, her şartta görevleri peşinde koşan, gazetecilik mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin hizmet eden, halkımızın gören gözü, işiten kulağı ve konuşan dili olan basın çalışanlarının günü kutlu olsun.

“Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutluyorum” » Sungurlu Haber

Gazetecilerin çalışma koşullarını düzenleyerek, sosyal haklar sağlayan 212 sayılı yasa 10 Ocak 1961 yılında yürürlüğe girmişti. O tarihten bu yana kutlanan Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilimizdeki ve ilçemizdeki basın mensubu arkadaşlarımızın gününü kutluyorum. Demokrasinin ve sağlıklı bir toplumun oluşumunda tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medya çok önemli bir yere sahiptir. Yazılı, görsel ve işitsel medyanın yanı sıra, günümüzde yaygınlaşan internet medyası da, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyon üstlenmektedir. Bu bilinçle hareket eden gazetecilerin, halkı bilinçlendirmek, bilgilendirmek için verdikleri mücadele her türlü takdirin üzerindedir.
Meslek ilkelerine çerçevesinde doğru, tarafsız ve zamanında yaptığı yayınlarla vatandaşlarımızın gözü kulağı olmayı hep başaracağına inandığım basınımızın çok değerli çalışanlarını, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla tebrik ediyor; sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili İçerikler

Sungurlu’da 8.633 Öğrenci Ders Başı Yaptı

Safa Özhazinedar

Kadir Gecesi’nde Camiler Doldu Taştı

Safa Özhazinedar

Merkez Bankası Faizleri Değiştirmedi!

Safa Özhazinedar

Sürücülerin Bayramını Kutladılar

Safa Özhazinedar

Sungurlu Belediyesi Cuma Namazı Öncesi Hazırlıklarını Tamamladı

Safa Özhazinedar

‘Hoş geldin bebek’ Projesi Devam Ediyor

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar