Çakmar’dan Güreşçilere Malzeme Desteği

Sponsor

Sungurlu’da güreşçileri ziyaret eden Serbest Güreş Milli Takımı Antrenörü Abdullah Çakmar, aralarında, geçen yıl düzenlenen Dünya Yıldızlar Grekoromen Güreş Şampiyonasında Dünya ikincisi olan milli güreşçi Mert İlbars’ın da bulunduğu sporculara malzeme yardımında bulundu.

Mahmut Atalay Spor Salonu’ndaki programda, Türkiye Güreş Federasyonunca gönderilen eşofman takımlarını sporculara hediye eden Çakmar, onlarla sohbet etti.Çorum’un, güreş branşında şampiyon sporcular yetiştiren bir kent olduğunu ifade eden Çakmar, “Bu topraklardan Tevfik Odabaşı, Murat Gençtürk’ler gibi dünya ve olimpiyat şampiyonları çıktı. Biz de gelip çocuklarımıza moral verelim istedik.

Bu kardeşlerimizin de başarılı olacağına inanıyoruz. Çorum’un iyi gençleri var. Biz bu gençlere malzeme yardımı yapıyoruz. Türkiye’nin olimpiyatlarda kazandığı 39 altın madalyanın 29’u milli güreşçiler geldi. O yüzden çocuklarımızın her daim yanındayız. Uluslararası arenalarda şampiyon güreşçiler çıkararak, İstiklal Marşımızı okutmak istiyoruz.” diye konuştu.- “Üç ay sonra kamp programı hazırladık”Serbest Güreş Milli Takımı Antrenörü Abdullah Çakmar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla 3 aylık aranın ardından 14 sporcuyla kamp çalışmalarına başladıklarını belirterek, “Aralık ayında Dünya Şampiyonası var. Oraya hazırlamamız lazım. Olmazsa 2021 Olimpiyatları var. Hedefimiz orası.

Sponsor

Bugün ülkenin tek olimpiyat şampiyonu Taha Akgül. Türkiye’ye ikinci bir olimpiyat şampiyonluğunu kazandırmak istiyoruz.” dedi.Kovid-19 salgınının güreş sporunu da etkilediğini dile getiren Çakmar, tedbirler kapsamında Mart ayı içerisinde ara verdikleri kamp çalışmalarına 3 ay sonra yeniden başladıklarını bildirdi.”Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu ile görüştükten sonra kamp çalışmalarına başladık” diyen Çakmar, şunları kaydetti:”Elmadağ’daki kamp merkezimizde çalışmalarımıza başladık. İlk önce personelimiz testlerden geçti. Sonra sporcularımızı davet ettik. 17 gün boyunca mindere çıkmadık. Test sonuçlarını bekledik. Sporcularımız da herhangi bir belirti çıkmadı. Bu süreçte koşu ve ağırlık şeklinde çalıştık. Bundan sonra da kontrollü gideceğiz. Personel ve sporcularımız evlerine gitmeyecek. Dışarıdan içeriye, içerden de dışarı çıkılmayacak. Aralık ayında Dünya Şampiyonası var. Oraya hazırlamamız lazım. Olmazsa 2021 Olimpiyatları var. Hedefimiz orası. Bugün ülkenin tek olimpiyat şampiyonu Taha Akgül. Türkiye’ye ikinci olimpiyat şampiyonluğunu kazandırmak istiyoruz. Bizim için ikincilik başarı değil. Bunun bilincindeyiz. Sporcular, teknik heyet ve çalışanlar olarak kenetlendik. İzolasyonu da iyi uyguladık. Hedefimize doğru gidiyoruz.”Çakmar, kamp çalışmalarının başlatılması konusundaki desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ederek, “Kampımızı başlatmasaydık sporcularımız evinde, köyünde, dağınık bir şekilde kendi başlarına çalışacaklardı. Ancak artık kampta takım halinde ve daha profesyonel çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızı ve bakanlarımızı kampımızın açılması konusunda bize güvendi, biz de onları mahçup etmeyeceğiz.” diye konuştu.Çakmar, normalde 50’ye yakın sporcuyla başlattıkları kamp çalışmalarını, Kovid-19 tedbirleri kapsamında 14 sporcuyla sürdürdüklerini kaydetti.

Sponsor
Önceki İçerikOtomobil Alırken Ekspertiz İşlemlerine Dikkat
Sonraki İçerikİnternet Düzenlemesi Geliyor!
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz