Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

BU YOLDA DAHA KAÇ CAN YANACAK?

Sungurlu’da artan ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarına dikkat çeken vatandaşlar, yetkililerin duyarsız kalmasına tepki gösterdi.

DAHA KAÇ CAN YANACAK?

Her gün bir kaza haberiyle uyanıyoruz diyen vatandaşlar, bugüne kadar bu yolda sayısız kaza olduğunu ve önlem alınmadıkça bu kazaların artarak devam edeceğini söyledi.
Yetkililerin bu konuda duyarsız kalmalarına da tepki gösteren vatandaşlar, “Bu yolda araçlar çok hızlı gidiyor. Buraya bir önlem alınsın artık. Burada her gün birisi ölüyor. Yazık günah. Dışarıda yaşayan insanlar bile ‘Sungurlu’da ne kadar çok kaza oluyor’ diye sorarken, Valisi, Kaymakamı, Belediyesi neden bu durum karşısında önlem almıyorlar. Neden hiç umursanmıyor” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

BU YOLDA DAHA KAÇ CAN YANACAK? » Sungurlu Haber

HANİ EDS KURULACAKTI?

Çorum İl Trafik komisyonu 2019 yılının Temmuz ayında toplanarak, trafik kazalarının en çok yaşandığı ilçelerin başında gelen Sungurlu’ya Elektronik Denetleme Sistemi’nin (EDS) kurulmasını kararlaştırmış, komisyon tarafından da kabul edilmişti. Vatandaşlar 1 yıl geçmesine rağmen hiçbir adımının atılmamasına tepki gösterdi.
Delice ve Balışeyh’de olduğu gibi Sungurlu’ya da EDS’nin biran önce kurulmasını isteyen vatandaşlar, “Yolun bu tarafından yaşayan binlerce kişi her gün bu yoldan geçerek şehir merkezine geliyor. Birçok kişi bu yolda karşıdan karşıya geçerken hayatını kaybetti. Bu tür kazaların daha faza yaşanmaması, daha fazla kişinin canının yanmaması için EDS’nin kurulmasını istiyoruz” dediler.

İlgili İçerikler

‘Dijital dünyanın bağımlısı değil kazananı olmalıyız’

Safa Özhazinedar

Sungurlu’da, Yeşilay’ın Kuruluşunun 100.Yılı Etkinliği

Safa Özhazinedar

SUNGURLU BELEDİYESPOR ŞAMPİYON

Safa Özhazinedar

LAVALİA İREM’E ‘TSE COVID-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ’

Safa Özhazinedar

Esnaf ve Tüccar E-faturaya Hazır Değil

Safa Özhazinedar

İl ve İlçe İtfaiye Teşkilatları Buluştu

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar