Bu Yılda Öğrencilerin Evlerine Konuk Olacaklar

Sponsor

Velilerin okula gelmesini beklemeyen okul yöneticileri, öğretmeler geçen öğretim yılında 1884 aileyi ziyaret ettiler. Bu ziyaretler İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit ile birlikte okul yöneticileri ve öğretmenler tarafından tamamen gönüllülük esasına dayalı bir biçimde gerçekleştirildi.

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2017-2018 eğitim-öğretim yılında başlatılan “Misafirim Öğretmenim” projesi 2018-2019 öğretim yılında da devam edecek. | Sungurlu Haber

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, “Ülkenin geleceği olan çocuklarımızın eğitiminde aile, okul, öğretmen en önemli faktörlerdendir. Eğitimde aileleri okulla işbirliği içinde olmaya isteklendirmek okul açısından önemli bir kazanımdır. Öğrenciye sınıf başarısı ve olumlu davranışlar kazandırmanın en temel dayanağı öğrenci-öğretmen-veli arasındaki olumlu iletişimdir. Başarılı bir eğitimin oluşması için okul-aile sürekli işbirliği içinde olmalıdır. Öğrenci-öğretmen ve veli arasında güçlü iletişim sağlanmadan sağlıklı bir öğrenci gelişimi gerçekleştirmek olanaklı değildir” dedi.
Öğrencilerimizin her yönden gelişimini hedef alan “Misafirim Öğretmenim” projesiyle ailelerle bir araya gelen öğretmenler, öğrencilerin hem sosyal hem de akademik açıdan gelişimleri hakkında bilgi alışverişinde bulunmaktadır diyen Eryiğit, “Öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin akademik başarılarını artırmanın yanı sıra onları toplum değerlerine saygılı, sorumluluk duygusu gelişmiş bireyler olarak yetiştirmek için büyük bir özveriyle ders saatleri dışında bu ziyaretleri gerçekleştirmektedir. Öğrencilerin çalışma şartlarını, aile ortamını yerinde gören öğretmenlerimiz bu sayede her öğrenciyi daha yakından tanıyarak durumlarına uygun çalışma metotları hazırlamaya çalışmaktadır. Böylece çocuklarımız kendilerine değer verildiğinin farkına varmakta, velilerimiz de çocuklarıyla yürekten ilgilendiğimizi görmektedir” diye konuştu.

Sponsor

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2017-2018 eğitim-öğretim yılında başlatılan “Misafirim Öğretmenim” projesi 2018-2019 öğretim yılında da devam edecek. | Sungurlu Haber

Eryiğit, “Okullar ve evler arasında köprüler kurmak, ailenin okulun temel bir parçası olduğunu tüm paydaşlara hissettirmek, başarılı ve bu sayede mutlu öğrenciler yetiştirmek projemizin nihai amacıdır. Veli ziyaretleri ile anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim düzeyindeki öğrencilerimizin aileleri ile işbirliğini güçlendirmeye çalıştığımız bu projenin öğrencilerimize olumlu katkılarının olduğu yönünde okullarımızdan dönütler aldık. Öğretmenler, aile ile etkili iletişim kurmada ev ziyaretlerinin önemini ve önemli sonuçlar doğurduğunu belirttiler. Okullardan alınan dönütler ziyaretlerin öğrencilerin motivasyonunu artırdığı, okul-aile işbirliğini güçlendirdiği, velilerin ziyaretlerden memnun kaldığı ve projeden beklenilen sonuçların gerçekleştiği yönündedir” dedi.

Sponsor
Önceki İçerikHaydi Sungurlu Maça! Pazar Günü Saat : 15:00’de Sungurlu Belediyespor – Havza Belediyespor
Sonraki İçerikÖğrenciler Projelerini Halka Sunacak
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz