-0.6 C
Sungurlu
02/06/2023
Sungurlu HaberleriSiyasetBU YAPTIĞINIZ ZAM DEĞİL ZULÜMDÜR!

BU YAPTIĞINIZ ZAM DEĞİL ZULÜMDÜR!

- Google Reklamı -

Elektrik ve doğalgaza gelen son zamların ardından açıklamada bulunan İyi Parti Sungurlu İlçe Başkanı Av. Hakan Tekercioğlu, kara kış öncesi enerjiye yapılan zamların üretim maliyetlerini yükselteceği için vatandaşlara faturaların yanı sıra hayat pahalılığı da getireceğini söyledi.

Türkiye Eylül ayına elektrik ve doğalgaza gelen zamlarla girdi diyen Tekercioğlu, “Buna göre konutlarda kullanılan doğalgaz fiyatında yüzde 20,4, sanayide kullanılan doğalgaza yüzde 50,8, elektrik üretiminde kullanılan doğalgazın birim fiyatında da yüzde 49,5 oranında artış yapıldı.

Elektrikte ise mesken abonelerinin tarifesine yüzde 20, sanayide kullanılan elektriğe yüzde 50, ticarethane tarifesine de yüzde 30 zam yapıldı” dedi.

- Advertisement -

Türkiye’nin ekonomik çıkmaza girdiğini söyleyen Tekercioğlu, “Ülkemizde yapılan zamlara artık şaşırmıyoruz. Çeşitli bahaneler uydurup yine vatandaşın ve esnafın sırtına binmeye devam ediyorlar. Doğalgaz zammında, ‘Dünyada salgının etkisinin azalmasıyla artan gaz talebine bağlı olarak doğalgaz fiyatlarında artışlar meydana geldi.’ diye açıklama yapıyorlar. Biz bu açıklamayı kabul etmiyoruz. Salgın hat safhaya çıktığında zam, salgın bittiğinde zam. İnsanların aklıyla alay mı ediyorsunuz?” dedi.

YAPTIĞINIZ ZAM DEĞİL, ZULÜMDÜR!

Kara kış öncesi elektrik ve doğalgaza yapılan zamlar nedeniyle milyonlarca ailenin faturasını ödeyemez duruma geleceğini aktaran Tekercioğlu, özellikle sanayi ve ticarethanelere yapılan zamların hayat pahalılığını artıracağını söyledi.

Tekercioğlu açıklamasına şöyle devam etti; “Hükümetin uyguladığı ekonomi politikalarının bedelini ağır ödüyoruz. Bugün temel hak olan enerjiye yapılan zamlar nedeniyle ciddi bir hayat pahalılığıyla karşı karşıyayız. Kara kış öncesinde yapılan bu zamlar nedeniyle insanlar derin bir yoksulluğa doğru sürükleniyor. Hali hazırda darboğazda olan vatandaşlara bu yapılan Allah’tan reva mıdır? Bu insanlar hangi birine yetişecek? Yaptığınız zam değil, zulümdür. Milletin emeğine, alın terine, cüzdanına göz koyuyorsunuz.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
20,8080
EUR
22,3913
GBP
26,0637
RUB
0,2569
CNY
2,9330
JPY
0,1499

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu