-0.6 C
Sungurlu
24/09/2023
Sungurlu HaberleriGündem“Bu ulvi mesleği layıkıyla yapan tüm basın mensuplarımızın günlerini kutluyorum”

“Bu ulvi mesleği layıkıyla yapan tüm basın mensuplarımızın günlerini kutluyorum”

- Google Reklamı -

İYİ Parti İl Genel Meclisi Üyesi Ercan Şahin, yerelde ve ulusalda görev yapan tüm gazetecilerin “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı” kutladığı mesajında şu ifadelere yer verdi,
Basın yayın kuruluşları, haber yapma ve halkımızı bilgilendirmenin yanı sıra insan haklarından toplumsal değerlere, demokrasinin güçlenmesinden, ekonomik ve sosyal kalkınmaya kadar pek çok noktada önemli bir görev üstlenmektedir diyen Şahin, “Gecesi gündüzü olmadan ve böylesi büyük bir sorumlulukla çalışan gazetecilerimiz, tarihe not düşerek bu ülkenin gerçek belleğini oluşturan önemli unsurlardır. İleri teknolojinin dünyayı sarmalına alarak, bilginin hızla ve denetimsiz bir biçimde yayıldığı günümüz iletişim koşullarının en büyük güvencesinin de meslek ilke ve ahlakına sadakat içinde bilgi üreten basın kuruluşları olduğunu düşünüyorum. İnanıyorum ki gerek ulusal gerekse yerel basınımız, ilçemizin, ülkemizin ve vatandaşlarımızın bilgi kaynağı ve yol göstericisi olmaya, doğrunun, haklının yanında durmaya, milletimizin vicdanının sesi olmaya devam edecektir.
Basında sansürün kaldırılışının 111. yıl dönümünde, bu düşüncelerle başta Sungurlu olmak üzere, ülkemiz genelinde bu ulvi mesleği layıkıyla yapan tüm basın mensuplarımızın günlerini kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

TRY - Türk Lirası
USD
27,1727
EUR
28,9981
GBP
33,2567
RUB
0,2822
CNY
3,7238
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu