Boğazkale’den Mehmetçik Vakfına Destek

Boğazkale Kaymakamlığı ve Boğazkale Belediyesi öncülüğünde köy muhtarları ve Boğazkale resmi kurumları tarafından Afrin’de operasyon yapan asker ve polise destek olmak için yardım kampanyası düzenlendi. Düzenlenen yardım kampanyasında 32 bin TL toplandı.
Boğazkale Kaymakamı Turan Soğukoluk ve Belediye Başkanı Osman Tangazoğlu öncülüğünde köy muhtarları, kurum müdürleri ve çalışanları tarafından Afrin’de görev yapan Mehmetçiklerimize destek olmak için toplanan paralar Boğazkale Ziraat Bankası’ndan Mehmetçik Vakfı hesabına yatırıldı. Boğazkale Belediye Başkanı Osman Tangazoğlu yaptığı açıklamada, “Afrin’de düzenlenen Zeytindalı Harekatında görev yapan Mehmetçiğimize bir nebze olsa destek olmak için, topladığımız paraları Mehmetçik Vakfına gönderdik” dedi.
Afrin’de görev yapan asker ve polisimize destek verdiklerini söyleyen Tangazoğlu, “Rabbim asker ve polisimize nice zaferler nasip etsin. Ayaklarına taş değdirmesin. Mehmetçiğimiz Afrin’den zaferle çıkacaktır” dedi.
Boğazkale Kaymakamı Turan Soluk ise, “Daha önce yapmış olduğumuz Muhtarlar toplantısında Zeytindalı Harekatı kapsamında görev alan Mehmetçiğimize bir şeyler yapalım görüşü ortaya çıkmıştı. Bizden habersiz bir muhtarımız bizden önce kendi köyünde bir miktar para toplamış. Bizde bunu duyunca bizlerde para toplayalım dedik. Boğazkale ilçemizde yaklaşık 32 bin TL miktarında bir para toplandı. Bizler nüfus olarak 3600 nüfusla Çorum’un en küçük ilçesiyiz. Karınca, kararınca destek olmak istedik. Dualarımızla maddi manevi Mehmetçiğimizin yanındayız. Allah Mehmetçiğimizi muzaffer eylesin” ifadelerini kullandı.

Abone Ol

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz