-0.6 C
Sungurlu
08/06/2023
Sungurlu HaberleriTeknolojiBMW iNEXT Konseptinden Çizimler Yayınladı

BMW iNEXT Konseptinden Çizimler Yayınladı

- Google Reklamı -

Gelecek ay tanıtılacak konseptin crossover tipinde olacağı çizimlerle doğrulanmış oldu. Firma model hakkında detay vermedi ancak resimler otomobilin çok büyük ön panjuru ve onu saran ince farlarıyla dikkat çeken cesur bir ön fasyaya sahip olduğunu gösteriyor. Ön panjur tampondan dışarıya çıkıyor gibi görünüyor. Ön tamponun da kapsamlı şekilde yeniden stillendirildiği görülüyor.

Konseptin 2021’de çıkacak bir üretim modelinin önizlemesi olduğu öğrenildi.

Arkaya doğru baktığımızda çizimler modelin uzun bir kaputu, eğimli bir ön camı ve hafifçe dalgalanan bir tavan çizgisi olduğunu yansıtıyor. Konseptte çok büyük alaşım jantlar, büyük ön çamurluklar ve camlı kısımda özgün bir tasarım dikkat çekiyor. Arkaya doğru ilerlediğimizde bu kısmın köşeli bir fasya ve büyük bir difüzörle oldukça şık göründüğünü fark ediyoruz. Çizimlerde ayrıca tam genişlikte bir fren lambası şeridi görülüyor. Dış cephe tasarımının yanı sıra, çizimler iç mekan hakkında da fikir veriyor. Bu kısımda fütüristik bir stil hakim. İki ön koltuk kenar sehpasını andıran “yüzer” bir orta konsolla ayrılmış. Geleneksel kontrollerin bulunmadığı konsol, özgün bir tasarıma sahip ve göstergeler ortadaki ekranda Tesla Model 3’te olduğu gibi yeniden konumlandırılıyor.

Bazı iç mekan görüntülerinde direksiyon bulunmadığı dikkatlerden kaçmıyor. Bunun sebebi konseptte 4. Seviye otonom teknolojiye yer verilme ihtimali olabilir. Bu durumda otomobil çoğu zaman kendi kendini kontrol edebiliyor ve ihtiyaç olmadığında direksiyon içeri çekilerek kabinde yer açılıyor.

- Advertisement -

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,2478
EUR
24,8722
GBP
28,9098
RUB
0,2835
CNY
3,2607
JPY
0,1659

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu