BMW iNEXT Konseptinden Çizimler Yayınladı

Gelecek ay tanıtılacak konseptin crossover tipinde olacağı çizimlerle doğrulanmış oldu. Firma model hakkında detay vermedi ancak resimler otomobilin çok büyük ön panjuru ve onu saran ince farlarıyla dikkat çeken cesur bir ön fasyaya sahip olduğunu gösteriyor. Ön panjur tampondan dışarıya çıkıyor gibi görünüyor. Ön tamponun da kapsamlı şekilde yeniden stillendirildiği görülüyor.

Abone Ol

Konseptin 2021’de çıkacak bir üretim modelinin önizlemesi olduğu öğrenildi.

Arkaya doğru baktığımızda çizimler modelin uzun bir kaputu, eğimli bir ön camı ve hafifçe dalgalanan bir tavan çizgisi olduğunu yansıtıyor. Konseptte çok büyük alaşım jantlar, büyük ön çamurluklar ve camlı kısımda özgün bir tasarım dikkat çekiyor. Arkaya doğru ilerlediğimizde bu kısmın köşeli bir fasya ve büyük bir difüzörle oldukça şık göründüğünü fark ediyoruz. Çizimlerde ayrıca tam genişlikte bir fren lambası şeridi görülüyor. Dış cephe tasarımının yanı sıra, çizimler iç mekan hakkında da fikir veriyor. Bu kısımda fütüristik bir stil hakim. İki ön koltuk kenar sehpasını andıran “yüzer” bir orta konsolla ayrılmış. Geleneksel kontrollerin bulunmadığı konsol, özgün bir tasarıma sahip ve göstergeler ortadaki ekranda Tesla Model 3’te olduğu gibi yeniden konumlandırılıyor.

Bazı iç mekan görüntülerinde direksiyon bulunmadığı dikkatlerden kaçmıyor. Bunun sebebi konseptte 4. Seviye otonom teknolojiye yer verilme ihtimali olabilir. Bu durumda otomobil çoğu zaman kendi kendini kontrol edebiliyor ve ihtiyaç olmadığında direksiyon içeri çekilerek kabinde yer açılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz