Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Ekonomi Genel

Birçok Ürüne Yüzde 30’a Kadar İlave Gümrük Vergisi Getirildi

Altın, mücevher, buzdolabı, çamaşır makinesi, klima dahil birçok ürüne ek gümrük vergisi geldi. Ek vergi 30 Eylül’e kadar yüzde 30, sonrasında ise yüzde 25 oranında olacak.

Çok Sayıda Ürüne Yüzde 30’a kadar ilave gümrük Vergisi Getirildi

Vergi duyurusunda, “Dünya genelinde yaşanılan koronavirüs hastalığı tüm ülkelerin ekonomilerini ve dış ticaretlerini olumsuz şekilde etkilemektedir.” denildi.

Yerli sanayinin, artan ithalat baskısına karşı korunması amacıyla getirilen ek gümrük vergisi; 30 Eylül’e kadar yüzde 30, sonrasında ise yüzde 25 oranında olacak.

Altın, mücevher, buzdolabı, çamaşır makinesi, klima dahil birçok ürüne ek gümrük vergisi geldi. Ek gümrük vergisi 30 Eylül'e kadar yüzde 30, sonrasında ise yüzde 25 oranında olacak.

Gümrük Vergisi Getirilen Ürünler

İşte ek vergi getirilen ürünler;

Altından ve kıymetli taşlardan mücevherat, buzdolabı ve derin dondurucular, bulaşık makineleri, çamaşır makineleri, split klimalar, ocak ve yemek pişirme cihazları, su filtreleri, turbo kompresörler, motor parçaları, golf arabası, mensucat açma sarma makineleri, çeşitli el ve ziraat aletler, metalden eşyalar, alçıdan inşaat malzemeleri, ahşap kapı ve pencereler, prefabrik yapılar, demir-çelikten teller, halatlar, kablolar, zincirler, bakırdan teller, kablolar ve halatlar, yer kaplama ve döşemeleri, yapışkan bantlar, kauçuk levhalar, zaman kontrol cihazları, müzik aletleri, oyun aletleri, kayaklar ve spor malzemeleri, kilitler, menteşeler, makaslar, fırçalar, fermuarlar, çakmaklar, hijyenik ürünler, tripodlar.”

İlgili İçerikler

Arif V 216 Fragmanı Yayımlandı!

Safa Özhazinedar

Türkiye'de Son 24 Saat İçinde 4 Kişi İntihar Etti!

Safa Özhazinedar

Polis Noktasına EYPli Saldırı!

Safa Özhazinedar

Belediyelerde Yeni Dönem!

Safa Özhazinedar

AK Parti’de MKYK ve Diğer Kurullar Belli Oldu

Safa Özhazinedar

İçişleri Bakanlığı Kurban Bayramı İçin Talimat Çıkardı

Safa Özhazinedar

1 yorum

800'den Fazla Ürüne İlave Gümrük Vergisi Geldi 20 Mayıs 2020 at 11:30

[…] kararıyla 800’den fazla ürüne ilave gümrük vergisi getirildi. İş ve tarım makineleri, vinçler ve bazı demir-çelik ürünleri ilave gümrük […]

Yanıtla

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar