Bir Günlüğüne Çakı Gibi Asker Oldular

Sponsor

Bir gün boyunca temel askerlik eğitimi alan 5 engelli, Çorum İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen törenle yemin ederek, hayallerini gerçekleştirdi.

Törene Vali Yardımcısı Ayhan Özkan, İl Garnizon Komutanı Albay Çetin Öcal, İl Jandarma Komutanı Abdurrahman Başbuğ, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban ve engelli askerlerin aileleri ile yakınları katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program engelli gençlerin yemin etmesi ile başladı. Ardından yemin eden engelli gençler adına Jandarma Er Recep Karaman bir konuşma yaptı.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Çorum İl Jandarma Komutanlığı’nda 5 engelli genç yemin ederek, sembolik de olsa bir günlüğüne çakı gibi asker oldu. | Sungurlu Haber
İl Jandarma Komutanı Abdurrahman Başbuğ, askerliğin her Türk gencinin yapması gereken kutsal bir görev olduğunu belirterek; “Kutsal askerlik vazifesini yerine getiren her birey, bunun haklı gururunu ömür boyu taşımaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Jandarma saflarını temsili askerlik hizmetini yerine getirmek için gelen engelli vatandaşlarımız heyecan ve coşkuyla askerlik elbiselerini giymiş ve kahraman birer Mehmetçik olarak gururlu ve onurlu olarak durmaktadırlar. Askerlik her Türk gencinin yapması gereken kutsal bir görevdir. Sizler ettiğiniz kutsal askerlik yemini ile tam bir asker olacaksınız.” dedi
Vali Yardımcısı Ayhan Özkan ise konuşmasında, dünyanın hiçbir ülkesinde bu tür organizasyonlar ve yemin törenleri olmadığını belirterek; “Dünyanın hiçbir yerinde bu güzel tören ve olgular yok. Bu bizi biz yapan, milletimizi güçlü kılan, vatandaşlarımızı dünya vatandaşlarından ayıran bir unsur. Onun kıymetini bilmeliyiz. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz de bunun bilinciyle son zamanlarda tüm engelli vatandaşlarımızı bu sürece dahil etmek için bu güzel ritüeli hayata geçirdi. Dünyaya örnek olduk.” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından yemin eden engelli gençlere terhis belgesi ve çeşitli hediyeler verildi. Tören askeri geçiş töreni ile sona erdi.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikBorçlara Yapılandırma, Emekliye İkramiye, İmar Barışı Yasa Tasarısı TBMM’de Kabul Edildi!
Sonraki İçerikFederasyondan Şahiner’e Ziyaret
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz