“Bir Destandır Çanakkale” konferansı duygulandırdı

Sponsor

18 Mart Çanakkale Zaferi ve şehitler Anma Günü sebebiyle Sungurlu’da “Bir Destandır Çanakkale” Adlı konferans gerçekleştirildi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve şehitler Anma Günü sebebiyle Sungurlu'da

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu (MYO) öğretim görevlisi Ayten Akcan tarafından hazırlanan program Özel İdare Konferans Salonu’nda düzenlendi. Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit yaptı.

Sponsor

18 Mart Çanakkale Zaferi ve şehitler Anma Günü sebebiyle Sungurlu'da

İlçe Milli Eğitim Müdürü Eryiğit konuşmasında, “Çanakkale de ki Zaferin 103. yıldönümü ve Şehitlerimizi anmak amacıyla Sungurlu’da Kaymakamlığımız öncülüğünde yapılan programların yanı sıra, okullarımızın tamamında da çeşitli programlar düzenledik. Öğretmen ve Öğrencilerimiz okullarındaki programlarını başarıyla gerçekleştirdiniz. Anma programlarımızın biride Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksek Okulu Öğretim üyesi değerli hocamız Ayten Akcan ile beraber gerçekleştiriyoruz. Bilindiği üzere 103 yıl önce, bizler için hayatlarını hiçe sayan kahraman şehitlerimize hangi programı düzenlesek, ne yaparsak yapalım hakkımızı ödeyemeyiz. Kahraman şehitlerimiz bu güzelim vatanı bizlere bırakabilmek için canlarını hiçe saydılar. Ve o kutsal topraklarda şehit düştüler” dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak sizlerden ricam şudur ki diyen Eryiğit, okullarınızda hepiniz güzel başarılara imza atabilirsiniz. Mesleğinizde alanınızda çok iyi yerlere gelebilirsiniz. Ama her zaman önceliğiniz bizler için canını feda etmiş bu güzel insanları anmak, hatırlamak ve onlara karşı olan vefa duygunuzla çalışmalar yürütmek olmalıdır. Her İstiklal Marşı’mızı okuduğunuzda aklınızda bu güzel insanlar olsun. Çanakkale savaşında, Kurtuluş savaşında. 15 Temmuz’da ve son olarak Afrin’de binlerce vatan evladı, bu bayrak için, bu vatan için canını hiçe saydı, ailesini sevdiklerinin hepsini geride bırakarak Cennet e yolculuk etti. Mekanları Cennet olsun. Programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum diye konuşmasını tamamladı.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve şehitler Anma Günü sebebiyle Sungurlu'da

Program Çanakkale tanıtım videosunun ardından Yüksekokul öğretim görevlisi Ayten Akcan, “Siz Hiç Çanakkale’ye Gittiniz mi?” adlı konuşmasını yaptı.
Program tanıtım videosunun ardından. MYO Öğretim Görevlisi Ayten Akcan, Siz Hiç Çanakkale’ye Gittiniz mi? adlı konuşmasını yaptı.
Akcan’ın konuşmasının ardından, MYO öğrencisi Hatice Şener, Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitlerine’ adlı şiirini okudu.
Konferans Çanakkale Zaferi’ konulu belgesel gösterisinin ardından Ömer Dikmen ve Ekrem Zelvedoğlu’nun saz ve gitarları eşliğinde Gülden Karaman tarafından seslendirilen müzik dinletisi ile sona erdi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve şehitler Anma Günü sebebiyle Sungurlu'da

Sponsor
Önceki İçerikÇavuşçu’da 48 Metre Derinliğinde, 4 Metre Genişliğinde Obruk Oluştu
Sonraki İçerikKoçak, ” Kendi Benliğine Sahip Olamayan Milletler, Başka Milletlerin Şikarıdır”
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz