-0.6 C
Sungurlu
04/10/2023
Sungurlu HaberleriGündemBir Anneden Ne İstediniz!

Bir Anneden Ne İstediniz!

- Google Reklamı -

Sungurlu Belediyesi’ne gelen bir ihbarda bir köpeğin zehirlendiğini ve doğum yapmak üzere olduğu bildirildi. Derhal harekete geçerek köpeği bulan Sungurlu Belediyesi Veteriner hekimi Aydın Bahtiyar ve belediye ekipleri durumun vahametiyle karşılaştı.

Henüz ilk annelik tecrübesini yaşamak üzere olan anne zehirlenmiş,birkaç gündür aç bırakılmış. Bu güçsüzlük sebebiyle iki yavrusu hariç diğer yavrularını dünyaya getirememiş. Zavallı köpek hakkında bilgi alan Başkan Yardımcısı Sakine Sarıyüce, Çorum Belediyesi ile irtibata geçerek köpeği sezaryen ve tedavi olması için Çorum’a gönderdi.

Köpeğin sezaryen olduğunu, ancak yolda doğan iki yavrusunun öldüğünü söyleyen Sarıyüce, “Böylesine anlamlı bir günde bu kadar vahim bir durumla karşılaşmak bizi derinden üzdü. Her canlının yaşama hakkı vardır. Hiç kimse hiçbir canlının yaşamını sonlandırma hakkını kendinde bulamaz. Veteriner hekimimiz Aydın bey acılı anneye müdahale etti. Ama burada ki imkanlarımız yeterli olmadığı için Çorum’a göndermek zorunda kaldık. Yolda iki yavrumuz daha doğdu maalesef bu yavruları kaybettik. Diğer dokuz yavrumuzun ve annemizin durumu iyi şükürler olsun. Tedavileri tamamlanınca tekrar anne ve yavrularımızı alacağız. Bu vicdansızlığı yapanları kınıyoruz ve Allah’a havale ediyoruz. Böyle anlamlı bir günde bir anneyi yavrularına kavuşturmak benim en güzel anneler günü hediyem oldu.” dedi

TRY - Türk Lirası
USD
27,5394
EUR
28,8193
GBP
33,2541
RUB
0,2727
CNY
3,8263
JPY
0,1847

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu