Bilirkişiler Yemin Ederek Görevine Başladı

Sponsor

Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Bilirkişilik Daire Başkanlığının bilirkişiliğe kabule ve bilirkişilik başvuru usul ve esaslarına doğrultusunda, gerçekleştirilen başvurulara ilişkin, gerek şekil ve gerek esas yönünden inceleme ve değerlendirmeler sonucu 2019 yılı Bilirkişilik Kabulü Çorum Adliye Binasında gerçekleştirildi. Adalet Komisyonu Başkanı Serdar Ceylan ve Vali Yardımcısı Recep Yüksel başkanlığında, gerçekleştirilen yemin töreninde 2019 yılında görevlendirme yapılacak 99 bilirkişi hazır bulundu. Samsun, Amasya, Çorum, Giresun, Ordu, Rize, Sinop, Tokat, Trabzon illerini kapsayan yetki alanı çerçevesinde Samsun Bölge Bilirkişi Kurulu Listesi oluşturularak 2019 yılı Bilirkişi Listesi ilan edilecek.

Samsun Bölge Bilirkişiler Derneği Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan Sedat Urkaya, şunları söyledi: “Uzmanlık alanlarındaki tecrübeleri, meslek içi eğitim, seminer ve mesleki yeterlilik alanlarında kendilerini sürekli geliştiren, teknik konu ve süreçlerde Adli Yargıda görevlendirilerek, teknik bilgileriyle dava süreçlerinin yardımcıları kolları olan bilirkişilerimizin, faaliyetlerinin etkinleştirilmesi, geliştirilmesi, eğitim süreçlerinin sürekliliğinin temini, amaçlarının gerçekleştirilmesine yönelik belge, bilgi, dökümantasyon, süreç örneklemeleri, bilirkişiler arası ve bölge kurulları arası organizasyon, beşeri ilişkilerin düzenlenmesine katkı sağlayan Samsun Bölge Bilirkişiler Derneği olarak bizlerde Çorum’da gerçekleştirilecek yemin töreninde hazır bulunduk. Samsun bölgemizde 9 ili kapsayan ve uzmanlık alanları ile yaklaşık 3000 bilirkişi faaliyet göstermektedir. Bilirkişilerimizin, daha etkin mesleki yapılanmalarını, donanımlarını geliştirici eğitim organizasyonlarını düzenleyen, tek bir çatı altında temsil edilerek, özlük haklarının iyileştirilmesini, iş ve işlem süreçlerinin geliştirilmesi için proseslerin inşa edilmesine sürekli katkı sağlayan derneğimiz çatısı altında, 2019 yılı için bilirkişilikleri kabul edilen yeni arkadaşlarımızı görmek arzusundayız. Online olarak tüm faaliyetlerimiz ve derneğimiz hakkında bilgi için, www.samsunbolgebilirkisiler.org sitemizi ziyaret edebilirsiniz.” Bu vesile ile Çorum’da gerçekleştirilen yemin töreni ardından Samsun Bilirkişiler Derneğine katılımları ile oluşturulan ziyaret heyeti, Samsun Bölge Bilirkişiler Derneği adına, Sedat Urkaya başkanlığında, Fatih Kankurdan (Otomotiv), Kadir Ceylan (Otomotiv), İbrahim Ahıskalı (SMMM), İsmail Temiz (İtfaiye Yangın ve Güvenlik), Çorum Adliyesi İdari İşler Müdürü Kazım Şen’i ve Çorum Baro Başkanı Kenan Yaşar’ı ziyaret ederek, derneğin amacı, vizyonu ve hedefleri ile ilgili bilgilendirme ziyaretlerinde bulunarak resmi temaslarda bulundu.

Sponsor
Önceki İçerikBez Torba Dağıttılar
Sonraki İçerikVoleybol’da Malatya’yı Rahat Geçtik:3-0
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz