-0.6 C
Sungurlu
14/03/2023
Sungurlu HaberleriGündem"BEŞ TAHTA VE BEŞ OKLAVA İLE FABRİKAYA DÖNÜŞTÜK"

“BEŞ TAHTA VE BEŞ OKLAVA İLE FABRİKAYA DÖNÜŞTÜK”

- Google Reklamı -

Kredi Yurtlar Kurumu(KYK) Sungurlu Kız yurdunda barınmakta olan Hitit Üniversitesi Sungurlu MYO öğrencilerine Kadın Girişimciliği, Kooperatifçilik gibi konularda farkındalık konferansı düzenlendi.
Sungurlu KYK konferans salonunda Sınırlı Sorumlu Sungurlu Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatif Başkanı Havva Özata tarafından verilen farkındalık konferansına Yurt Müdürü Yasin Koçak ve öğrenciler katıldı.

“BEŞ TAHTA, BEŞ OKLAVA”

Sungurlu da SevgiSun adı ile markalaşan ve faaliyet gösteren kooperatifin kurucu başkanı Özata, “Yedi Bayanın Gücü” ve “Beş Tahta, Beş Oklava” sloganlarıyla 2016 yılında sanayi sitesinde bir yağ dükkanında yola çıktıklarını kuruluş serüvenini, çektikleri sıkıntıları ve verdiği mücadeleleri ve şuan dört dönümlük bir alanda üretim yaptıklarını göresellerle ve slaytlarla adeta yaşayarak anlattı.

“KOOPERATİF ÇORUMU TEMSİL EDİYOR”

Sungurlu’nun bereketli topraklarında, köylerinde yetişen ürünlerin şuan Türkiye genelinde kurumsal marketlerde ve Tarım Kredi Kooperatifi ile resmî dairelere S.S. Sungurlu Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile yayıldığını anlatan Özata, konuşmasında kadın girişimcilerin çok olduğunu ama Kadın Kooperatifi olarak Çorum’da da ilk ve tek olduğunun da altını çizdi.
Konuşması sık sık alkışlarla bölünen Özata Sungurlu’da kadın işçilere de istihdam sağlaması ile Kız Öğrencilerin gönlünü kazandı.
Konuşması bitikten sonra Kooperatifin kısa film tadında tanıtım videosunun ardından KYK öğrencilerinin merak ettiği soruları yanıtladı.

“KONFERANS SONRASI ÖĞRENCİLERE MANTI SERVİSİ”

- Advertisement -

Havva Özata, konferans bitiminde öğrencilere Türkiye’nin farklı illerinden gelen öğrencilere mantı ikramında bulundu. Konferanstan ve ikramlardan memnun kalan öğrenciler KYK yönetimine ve Özata’ya tam not verdi. Konferans KYK Personeli ve Kooperatif yöneticileri arasında teşekkür hediyeleriyle son buldu.
Kurum Müdürü Yasin KOÇAK, öğrencileri gereken her konuda, konunun uzmanları ile buluşturacağının bilgisini ve sözünü de tekrar verdi.

Takip Edin

20,356BeğenenlerBeğen
10,683TakipçilerTakip Et
733TakipçilerTakip Et
1,660AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,9739
EUR
20,2399
GBP
22,8924
RUB
0,2523
CNY
2,7559
JPY
0,1421

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

error: İçerikler korunmaktadır!