-0.6 C
Sungurlu
07/06/2023
Sungurlu HaberleriGündemBelediyeden Kadınlara Unutulmaz Program

Belediyeden Kadınlara Unutulmaz Program

- Google Reklamı -

 

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’de, program akışı sırasında kısa bir ziyarette bulunarak, programa katılan bayanların”8 Mart Dünya Kadınlar Gününü” kutladı.” Değerli analarımız, bacılarımız programımıza hoş geldiniz. 8 Mart dünya kadınlar gününüzü canı gönülden kutluyorum. Gerçekten bu kalabalığı gördüğümde, dışarıda hanımlarımızı gördüğümde çok mutlu oldum. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin. Ben her zaman şunu söyledim bayanlarımız sahaya inmezse Sungurlu köy olmaktan çıkamaz dedim. Sizler sahaya indiniz birlikte başardık. Daha yapacak çok işimiz var. Bizler sizlerin desteğiyle yine birçok çalışmaya imza atacağız.” diye konuştu.
Etkinlikte bir konuşma yapan Vildan Şahiner, ’’Onlar hayatımızın en özel varlıkları..
Kimi anamız, kimi hayatımızın en büyük aşkı ,kimi arkadaşımız, kimi ise göz bebeği kızımız. Kadınlara atfedilen edilen o kadar özel günün arasında en önemli gündür belki de” Dünya Emekçi Kadınlar Günü” haklarından vazgeçmeyen, inancını ve kendine güvenini asla kaybetmeyen güçlü kadının günü olan sadece bugün için değil, yaşamımızda fark yaratan kadınlar her gün başımızın tacı edin. Onlardan alınan ilhamla dünyanın daha güzel bir yer haline geldiğini unutmayın. Kadındır hem şefkat gören hem şefkat gösteren Kadındır çalışıp ayakları üzerinde duran ama yanındaki erkeği ermeyen, kadındır dokuz ay karnında evladını taşıyan ama tırnağı kırılsa canı yanan. Kadındır kendi gücünü bilmeyen ama tüm dünyayı sırtında taşıyan, kadındır kanser olup iki göğsünü kaybedince tüm hayatı geldiği gibi göğüsleyen. Kadındır kendi hastayken çocuğuna, kocasına yemek hazırlayan ama sevdiği hasta olduğunda yerinden kıpırdatmayan. Kadındır en büyük dostu kadının ve düşmandır eğer kendi gücünün farkında değilse tüm kadınların. Kadındır en büyük zorluklarda gözyaşı akıtmayan ve yine kadındır komşusu suratı asık olsa ağlayan.
Hayatı güzelleştiren ve mükemmel kılan kadınlardır. Onlara toplumdaki tüm işlere katılma fırsatı vererek saygı gösterin. Toplumun beklentilerinin ışığımızı azaltmasına izin vermeyin. Kendinizi sevin,sevgi ve saygıya layık olduğunuzu bilin. Sözlerimi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle bitirmek istiyorum.” Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, Omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” Tüm kadınlarımızın özgür olabildiği, kadına saygının olduğu bir yıl olması dileğiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun’’ dedi.
Programda sanatçı Nergiz Ay tarafından verilen konser eşliğinde eğlenen bayanlar neşeli anlar yaşadı.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,1567
EUR
24,8129
GBP
28,8729
RUB
0,2834
CNY
3,2562
JPY
0,1661

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu