-0.6 C
Sungurlu
27/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemBelediye Kardeşlik İçin Aşure Dağıttı

Belediye Kardeşlik İçin Aşure Dağıttı

- Google Reklamı -

Belediyenin Atatürk meydanında düzenlediği programa İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Özhan Türemiş, belediye başkan yardımcıları, İYİ Parti İlçe Başkanı Fazlı Koçak, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, muhtarlar, Oda Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sungurlu Belediyesi tarafından her yıl gerçekleştirilen “Kardeşliğin ve Paylaşmanın Bereketi” olan aşure geleneği bu yılda devam etti. | Sungurlu Haberleri

Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner etkinlikte yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi.
Şahiner,”İnsanlık tarihinin pek çok önemli hadiselerin yaşandığı, vuslatıyla gönüllerde heyecan ve manevi bir atmosfer oluşturan muharrem ayı hicri yılın başlangıcıdır. Muharrem ayı bizlere değerlerimizi ve kerbelayı hatırlatır. Kerbela, Hz.Ali ve Hz. Fatıma’nın iki ciğer parelerinden biri olan Hz.Hüseyin ve 70’ten fazla mümin kardeşimizin şehit edildiği yerdir. Asırlardır yüreğimizi sızlatan, bağırlarımızı yakan bu elim hadise, efendimizin ve onun ehli beytini seven başta milletimiz olmak üzere bütün müminleri derinden yaralamıştır. Kültürü, mezhebi ve meşrebi ne olursa olsun bütün Müslümanları derin acılara sevk etmiştir. Muharrem ayının Hz.Hüseyin’in uğrunda canını feda ettiği hak, adalet ve rahmet, merhamet, müsamaha ve şefkat duygularının yeniden ihyası, Müslümanların muhabbet,kardeşlik ve beraberlik duygularının güçlenmesi için büyük bir fırsattır.Bu vesileyle şehitlerin efendisi, rahmet peygamberinin çiçeği,cennet gençlerinin Seyyidi, ümmetin göz bebeği Hz.Hüseyin ve Kerbela şehitleri başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Sungurlulu hemşehrilerimizin ve tüm İslam aleminin Aşure günü kutluyor, birlik ve beraberliğimizin bozulmaması duasıyla Allah kabul etsin diyorum.”ifadelerini kullandı.

- Advertisement -

Sungurlu Belediyesi tarafından her yıl gerçekleştirilen “Kardeşliğin ve Paylaşmanın Bereketi” olan aşure geleneği bu yılda devam etti. | Sungurlu Haberleri

Kuranı kerim tilavetinin arkasından hazırlanan aşureler Protokol üyeleri tarafından vatandaşlara dağıtıldı.hazırlanan aşureler Protokol üyeleri tarafından vatandaşlara dağıtıldı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,3311
EUR
28,8793
GBP
33,2049
RUB
0,2871
CNY
3,7460
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu