Belediye İşçilerine Kadro Anlatıldı

Sponsor

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, taşeron işçilerin kadroya geçiş süreciyle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Resmi Gazete’de yayımlanan 696 Sayılı KHK ile alt işveren işçilerinin kamuda istihdamı için yapılan düzenleme doğrultusunda Sungurlu Belediyesinde çalışan taşeron işçilere yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. Belediye hizmet binasında bulunan Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda, son yayımlanan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede (KHK) yer alan taşeron işçilerin kadroya alınması süreci hakkında işçiler bilgilendirildi. Düzenlenen toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Yılmaz, Bahri Sezen,Yazı İşleri Müdürü Nedim Karaca ve belediye personelleri katıldı. Toplantıda, 24 Aralık 2017 tarihinde yapılan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin (KHK) 127.ci maddesindeki Belediyede çalışan Taşeron işçilerinin kadroya alınmasıyla ilgili olarak işçiler tarafından yapılması gereken ve kadroya geçebilmek için 127.ci madde ile atıfta bulunulan 657 sayılı Kanunun ilgili maddelerindeki işçilerin taşıması gerekli özellikler ve kadroya geçtikten sonraki 4857 sayılı kanundan doğan sorumluluklarıyla 1475 sayılı yasanın 14.cü maddesindeki kıdem tazminatı hakları ile ilgili işçilere bilgi verdi. Katılımcılardan sorular alınıp, cevaplar verildikten sonra toplantı sona erdi.

Sponsor
Önceki İçerikŞahin “KİT’lerde Çalışanlara Kadro Verilmemesi, Yasanın Ölü Doğması Demektir”
Sonraki İçerikSilah Temizlerken Canından Oldu
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz