Bayramda Et Tüketimine Dikkat (VİDEO HABER)

Diyetisyen Gamze Uğraç, Kurban Bayramı için beslenme tavsiyelerinde bulundu. Kurban Bayramına kısa süre kala uzmanlar, bayramda beslenmeye dikkat etmeleri konusunda halkı uyarıyor.

Sponsor

Diyetisyen Gamze Uğraç, Kurban Bayramı için beslenme tavsiyelerinde bulundu. Kurban Bayramına kısa süre kala uzmanlar, bayramda beslenmeye dikkat etmeleri konusunda halkı uyarıyor.

Diyetisyen Gamze Uğraç, kırmızın etin yararlarını anlatırken, fazla tüketilmesi durumun ortaya çıkabilecek rahatsızlıklar hakkında açıklamalar yaptı. Dyt. Uğraç, ayrıca etin pişirilmesi ve hangi gıdalar ile tüketilmesi gerektiği konularında bilgi verdi. Kırmızı etin yararlarının yanı sıra fazla tüketiminde ortaya çıkacak rahatsızlıklara değinen Dyt. Gamze Uğraç, ”Bayramlar tüm aile bireylerini, dostları bir araya getiren, sevgi ve mutluluğun göstergesi olarak simgelenen geniş sofraların kurulduğu mutlu ve keyifli günlerdir. Kurban bayramının yılda bir defa olmasından dolayı et tüketimi ile bunun yan ısıra tatlılar ve böreklerin tüketim miktarı ve sıklığı artmaktadır. Kırmızı etler proteince zengin besinlerdir. Ayrıca demir, çinko, selenyum gibi mineralleri ve B1, B6, B12 ve D gibi vitamin gruplarını da içermektedir. Ayrıca kırmızı etler yağ asidi yüksek ve kolesterol içeriği yüksek besinlerdir. Bu nedenle hipertansiyon, diyabet, kalp hastalıkları, mide rahatsızlığı olan bireylerin ve yaşlıların et tüketirken dikkatli olması lazım” dedi.

[fbvideo link=”https://www.facebook.com/sungurlutelevizyonu/videos/716543895349400/” width=”640″ height=”480″ onlyvideo=”1″]

Sponsor

“Kavurmanıza İlave Yağ Koymayın” Bayram sofralarında aşırı yemekten kaçınılması ve yemekleri hazırlarken dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Diyetisyen Uğraç sözlerine şöyle devam etti: ”Kurban bayramında, yağsız veya az yağlı etleri tercih etmeli, eti kısıtlı miktarlarda tüketmeli, aşırıya kaçılmamalıdır. Alınması gereken önlemlerin herkes için geçerli olduğu unutulmamalıdır. Bayram dönemlerinde hem bazı küçük ama etkili beslenme önlemleriyle hem sağlığınızı koruyabilir hem de bayram ikramlarının keyfini çıkarabilirsiniz. Kavurmanın içine ilave yağ koymamak, et kestiğimiz tahtalarda çiğ sebze doğramamak, et yemeğinin yanına pilav, tatlı, börek yerine salata, bulgur pilavı ya da esmer pirinç eklemek bu önlemlerden bazılarıdır” diye söyledi.

Sponsor
Önceki İçerik2 Tonluk Dev Kurbanlık
Sonraki İçerikKarşılarında Süleyman Soylu’yu Gören Yolcular Şaşkına Döndü
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz