-0.6 C
Sungurlu
07/06/2023
Sungurlu HaberleriGündemBaşkan Şahiner'in Mevlid Kandili Mesajı

Başkan Şahiner’in Mevlid Kandili Mesajı

- Google Reklamı -

Şahiner mesajında;”Peygamber Efendimizin doğumu, karanlıkları aydınlığa çevirirken, insanlığa rahmet ve güzellik sunmuştur.

Mübarek gün ve gecelerin; hayatımızda vazgeçilmez bir yeri vardır. Ne mutlu bizlere ki tüm âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz(SAV)’ın doğduğu geceyi birlikte yaşamanın mutluluğu ve huzuru içerindeyiz.
Peygamber Efendimizin doğumu, karanlıkları aydınlığa çevirirken, insanlığa rahmet ve güzellik sunmuştur.
Peygamber Efendimizin dünyaya gelişi ile insanlık onurlandırılmıştır. O, bütün güzellikleri en kâmil manada şahsında barındıran en güzel örnektir.
Bilindiği gibi O’nun bize getirdiği din ve bizlere verdiği mesajlarla, nefretler sevgiye, düşmanlıklar kardeşliğe dönüşüyor.
Bugün, hepimizin üzerinde durması gereken şey de, O’nun güzel ahlakı ve bizlere öğrettikleri olmalıdır.
Bugün, tüm kırgınlıklar, yerini sevgi ve hoşgörüye bırakmalıdır. İslam alemi olarak bu gecede, O’nun yüzü suyu hürmetine dualar ederek, O’nun sevgisi etrafında kalplerimizi birleştireceğiz.
O’nun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık merhametini, insanlığa sunduğu değerleri anlayıp, hayatımızı O’nun yüce ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimi içerisindeyiz.
Bu gecenin getireceği manevi iklimden pay alarak dualarımızın kabulünü Yüce Rabbimizden niyaz ederim.
Bu duygu ve düşüncelerle sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’nin, tüm insanlığa sevgi, huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyor, başta Sungurlu’lu hemşehrilerim olmak üzere, bütün İslam Alemi’nin mübarek Mevlid Kandili’ni kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,2126
EUR
24,8351
GBP
28,8818
RUB
0,2831
CNY
3,2557
JPY
0,1657

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu