-0.6 C
Sungurlu
26/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemBaşkan Şahiner,Deprem Bölgesine Gidiyor

Başkan Şahiner,Deprem Bölgesine Gidiyor

- Google Reklamı -

Elazığ’da meydana gelen deprem sonrası mağdur olan depremzede kardeşlerimize bir yardım eli de Sungurlu’dan uzandı. Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’in talimatlarıyla başlatılan yardım kampanyasına yapılan 3 tır yardım malzemesi dualarla yola çıktı.

“Kadirşinas Sungurlu Halkına Teşekkür ederim.”

Belediye önüne çekilen 3 tane TIR, vatandaşlar ve belediye personelimiz işbirliği ile yüklenerek dualarla uğurlandı. Toplanan yardımlar ile birlikte Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner ve Başkan Yardımcısı Bahri Sezen’de teslimat için gitti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, ”Bugün bir kez daha gördüm ki hemşehrilerim, çok kıymetli Sungurlulu kardeşlerim birlik ve beraberliğimizi gösterdiler. “

“Biz Türk milleti olarak bu gibi olumsuz ve zor durumlarda bir arada olmayı, acıyı paylaşmayı çok iyi biliyoruz. Elazığ’da ve Malatya’da yaşanan acılar tüm Türkiye’nin acısı oldu. Bizde elimizden geleni yaparak destek olmak istedik. Kadirşinas, Sungurlulu kardeşlerime teşekkür ederim. Bugün bile tırlarımız yüklenirken Emine Teyzem geldi. Oğlum al bu parayı benim adıma bir şeyler al gönder dedi. Tam bin Euro çıkardı verdi bana. Bizim analarımızın gönlü genişliği, cefakâr ve fedakârlığı ile biz her zaman zor zamanlarımızı atlattık. Yine hep birlikte bu zor günleri de atlatacağız. 4 gündür personelimiz canla başla çalışarak gelen yardımları bir araya topladı. Sürekli olarak da AFAD ile iletişimde olarak başlıca ihtiyaç malzemelerini toplamak istedik. Çok şükür biz bir tır planı yaparken 3 tırla yola çıktık. Topladığımız 3 tır dolusu yardım malzemesini ben ve ekibim teslim edecek. Önce Malatya’ya daha sonra da Elazığ’a geçeceğiz. Sizlerin selamını götüreceğiz. Allah yaptığınız yardımları kabul etsin. Cenabı Allah böyle acıları bir daha yaşatmasın.”

- Advertisement -

“Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerim. Sungurlu her zaman depremzedelerimizin yanındadır” dedi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2455
EUR
28,7991
GBP
33,1591
RUB
0,2794
CNY
3,7265
JPY
0,1830

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu