-0.6 C
Sungurlu
27/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemBaşkan Şahiner’den Yardım Kampanyası

Başkan Şahiner’den Yardım Kampanyası

- Google Reklamı -

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, ilçemizde korona virüs sebebiyle maddi sıkıntı çeken, işsiz kalan vatandaşlarımıza yardım kampanyası başlattı. 3 aylık maaşını bağışlayarak 200 koliyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere hazırlatan Başkan Şahiner, imkânı olan herkesi bu yardım kampanyasına destek için davet etti.

Başkan Şahiner konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada; ”Biz Türk milleti olarak tarih boyunca her zaman toplumsal yardımlaşmayı, işbirliğini, birlik ve beraberliği önemseyen ve başaran bir millet olmuşuzdur. Biz öyle bir milletiz ki gerektiğinde ekmeğimizi, aşımızı, evimizi, paylaşırız. İşte bu günde o günlerden biri. Küresel anlamda pandemi olarak tüm insanlığı tehdit eden Covid-19 salgını ülkemizde de olumsuz şartlar doğurdu. Bizde Sungurlu belediyesi olarak tedbirlerimizi alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçemizde ülke genelinde olduğu gibi maddi anlamda sıkıntı yaşayan esnafımız, iş verenimiz ve vatandaşımız var. Şahsım adına bağışladığım 3 aylık maaşım ile 200 koli hazırlatarak bir yardım kampanyası başlattık. Komşu hakkı ve paylaşmaya büyük önem veren Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.), Müslümanları kardeş olarak tarif ederken, birbirinin derdiyle dertlenmeyeni de hakiki mümin saymamıştır. “Komşusu açken tok yatan bizden değildir.”hadisiyle de komşu hakkına ve dayanışmaya verdiği önemi vurgulamıştır. Bizde ilk olarak kendi şehrimizin insanlarını düşünmekle mükellefiz.

Bu sebeple başlatmış olduğumuz kampanyamıza durumu elveren vatandaşlarımızın katılımıyla desteklerini bekliyoruz. Kampanyamıza katılmak isteyen vatandaşlarımızdan hazırlattıkları “yardım kolilerini ”alarak, ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Nakit yardımı kabul etmiyoruz. Organizasyonu oluşturacağımız ekip ile gerçekleştirerek, müracaata gerek kalmaksızın detaylı incelemeler arkadaşlarımız tarafından yapılacak, titizlikle yapılan çalışmalarımız sonucunda da ihtiyaç sahiplerini belirleyeceğiz. Vatandaşlarımız evden çıkmaması gerektiğini bir kez daha hatırlatarak, yardım kolilerini personelimiz aracılığıyla belirlenen ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştıracağız. Kampanyamıza destek olan hemşehrilerimizin de müsaadeleri durumunda sosyal medya hesaplarımızdan kendilerine teşekkürü bir borç biliriz. İnşallah en kısa zamanda bu zor günleri de hep birlikte el ele vererek en asgari sıkıntıyla atlarız.” ifadelerine yer verdi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,3311
EUR
28,8793
GBP
33,2049
RUB
0,2871
CNY
3,7460
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu