BAŞKAN ŞAHİNER’DEN CHP’Lİ VEKİLE SERT TEPKİ

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner
Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner

CHP’li eski bakan ve milletvekili Fikri Sağlar’ın “Türbanlı hakim karşısına gittiğimde adaleti savunacağı konusunda kuşkum var. Bazıları militanca ve ideolojik takıyor” sözlerine sert tepki gösteren Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, “Sağlar’ın bu tavrı, fikir ve ifade özgürlüğü değil bir nefret suçudur” dedi.

Abone Ol


Türbanlı bir hakimin adil olamayacağı görüşü nefret suçu içeren bir yaklaşımdır diyen Başkan Şahiner, “Herkes bu ülkenin eşit ve birinci sınıf vatandaşıdır. Şiddetle kınıyorum” dedi.
Düşünce ve inanç temelinde, bireyi ve toplumu hedef alan her yaklaşım insanlık suçudur diyen Başkan Şahiner, “Başörtülü-başörtüsüz ayrımı yapmadan ve her türlü ayrımcılığı reddederek ülkemizin tüm kadın fertlerini ve tüm kadın hukukçularımıza saygılarımı sunuyorum” dedi.

ŞAHİNER’DEN KILIÇDAROĞLU’NA TEŞEKKÜR

“Böyle bir ayrımcılığı asla kabul etmiyor ve doğru bulmuyorum. Çağın neresindeyiz biz? Kişi başörtüsü takar takmaz. Bu onun tercihidir” diyerek tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da teşekkür eden Başkan Şahiner, “Sayın Genel Başkan, bu konuda tavrını net bir şekilde ortaya koymuş ve bu nefret suçu içeren açıklamayı kınamıştır. Bende onun gibi böyle bir ayrımcılığı asla kabul etmiyor ve doğru bulmuyorum. Kendisine saygılarımı sunuyor, teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz