-0.6 C
Sungurlu
24/09/2023
Sungurlu HaberleriSiyasetBAŞKAN ŞAHİNER’DEN CHP’Lİ VEKİLE SERT TEPKİ

BAŞKAN ŞAHİNER’DEN CHP’Lİ VEKİLE SERT TEPKİ

- Google Reklamı -

CHP’li eski bakan ve milletvekili Fikri Sağlar’ın “Türbanlı hakim karşısına gittiğimde adaleti savunacağı konusunda kuşkum var. Bazıları militanca ve ideolojik takıyor” sözlerine sert tepki gösteren Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, “Sağlar’ın bu tavrı, fikir ve ifade özgürlüğü değil bir nefret suçudur” dedi.


Türbanlı bir hakimin adil olamayacağı görüşü nefret suçu içeren bir yaklaşımdır diyen Başkan Şahiner, “Herkes bu ülkenin eşit ve birinci sınıf vatandaşıdır. Şiddetle kınıyorum” dedi.
Düşünce ve inanç temelinde, bireyi ve toplumu hedef alan her yaklaşım insanlık suçudur diyen Başkan Şahiner, “Başörtülü-başörtüsüz ayrımı yapmadan ve her türlü ayrımcılığı reddederek ülkemizin tüm kadın fertlerini ve tüm kadın hukukçularımıza saygılarımı sunuyorum” dedi.

ŞAHİNER’DEN KILIÇDAROĞLU’NA TEŞEKKÜR

“Böyle bir ayrımcılığı asla kabul etmiyor ve doğru bulmuyorum. Çağın neresindeyiz biz? Kişi başörtüsü takar takmaz. Bu onun tercihidir” diyerek tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da teşekkür eden Başkan Şahiner, “Sayın Genel Başkan, bu konuda tavrını net bir şekilde ortaya koymuş ve bu nefret suçu içeren açıklamayı kınamıştır. Bende onun gibi böyle bir ayrımcılığı asla kabul etmiyor ve doğru bulmuyorum. Kendisine saygılarımı sunuyor, teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1727
EUR
28,9981
GBP
33,2567
RUB
0,2822
CNY
3,7238
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu