Başkan Şahiner Sürücüleri Uyardı

Sponsor

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner kış aylarında trafik güvenliği konusunda vatandaşları uyarıp, alınması gereken önlemlere dikkat çekti.
Başkan Şahiner yayınladığı mesajında;” Kış aylarında sabah ve akşam saatlerinde gizli buzlanma görülebilmekte, sisli havalar görüşü azaltabilmekte ve araç kontrolünü sağlamak güçleşmektedir. Böyle durumlarda sürücülerin çok zorunlu olmadıkça özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, toplu taşıma araçlarını kullanmaları, can ve mal güvenliklerini korumak adına doğru tercihler olacaktır. Sürücüler, araçlarının kışlık bakımını mutlaka yaptırmalıdır. Çekme halatı, zincir, takoz gibi malzemeler, kullanıma hazır halde araçlarda bulundurulmalıdır. Karlı ve buzlu yollarda zincir takılmalı, kış mevsimi boyunca da kış şartlarına uygun lastikler kullanılmalıdır. Sisli havalarda görüş azaldığından, aşırı hızdan kaçınılmalıdır. Araçların arka ışık donanımları mutlaka çalışır durumda olmalıdır. Sisli havalarda takip mesafesi, normal hava şartlarına göre, iki katına çıkarılmalı ve öndeki araç geçilmemelidir. Sisli havalarda orta çizgiye yaklaşarak yolu takip etmeye çalışmak yerine yolun sağındaki işaretlere uyulmalı, işaretler görünmüyorsa yolun sağ sınırı takip edilmelidir. Görüş alanının çok azaldığı durumlarda araçlar güvenli bir park alanına çekilmeli ve sisli havanın dağılması beklenmelidir. Trafikte her zaman olduğu gibi kış aylarında da aşırı hızla araç kullanılmamalı, özellikle kavşaklara yaklaşırken hız azaltılmalı ve ani fren yapmaktan kaçınılmalıdır.” ifadelerine yer verdi.

Sponsor
Önceki İçerikYerli Malı Haftası Kutlandı
Sonraki İçerikVeli Eğitim Semineri Düzenlendi
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz