-0.6 C
Sungurlu
25/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemBAŞKAN ŞAHİNER SUNGURLU’NUN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

BAŞKAN ŞAHİNER SUNGURLU’NUN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

2021 yılı Koordinasyon Kurulu’nun 3. toplantısı Vali Mustafa Çiftçi Başkanlığı’nda toplandı. Toplantıda Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Sungurlu’nun bir türlü çözüme kavuşturulmayan sorunlarını dile getirdi.

- Google Reklamı -

“30 BİN KİŞİ 2 GÜN SUSUZ KALDI”

Özel İdarenin Ağcalı yolunda çalışma yaptığını, ama Belediyeye haber vermeden yaptığından dolayı ana su boru hattını kırdığını, bu yüzden de Sungurlu 2 gün susuz kaldığını söyleyen Başkan Şahiner, “2 gün biz uğraşıyoruz. Biz özür dahil dilemiyorsunuz. Benim mücavir alanımda insan bir sorar, buradan boru hattımı geçiyor, doğalgaz hattımı geçiyor.30 bin kişi 2 gün susuz kaldı” dedi.

İl Özel İdaresi yetkilisinin biz kırmadık cevabına karşı Başkan Şahiner,”Gelin beraber gidelim gösteriyim kırdığınız alanı” diye cevap verdi.

“SUNGURLU’DA 2 SENE SONRA HERKES DAMACANA İLE SU TAŞIYACAK”

Bundan önceki toplantıda da Sungurlu’nun sorunlarını dile getirdiğini söyleyen Başkan Şahiner, Kırankışla Barajımızda su tutulması halinde Salman Köyü’nde su hattımız var. Boru hattımızda bunun altında kalıyor. Bununla ilgili Sungurlu büyük bir sıkıntı yaşıyor. Biz su kaynaklarımızı yeraltından tedarik ediyoruz. Şuanda zaten verdiğimiz suyun %70’i kaçağa gidiyor. Eğer bu şekilde giderse, Sungurlu 2 sene sonra herkes damacana ile su taşıyacak hale gelecek” dedi.

- Advertisement -

“AKP’NİN İLÇE BAŞKANI KAMULAŞTIRMA YAPIYOR!”

Yıllarca, bu altyapı değiştirmek için Milletvekilleri dahil herkese konuyu ilettiğini söyleyen Başkan Şahiner, ”7 senedir bir sel kapanı yapılmıyor. Bakıyoruz, Budaközü ve Di Çayı yine yatırım programında yok. Bu sel kapanı bizim mücavir alan içerisinde yani Cevheri Mahallesi’nde. Bir kurum olarak burada kamulaştırma var mı ? Burada bir Belediye var. Devlet adabı gereği kamulaştırmada Belediyeye bilgi verilir. Kamulaştırma Belediye, Kaymakamlık ve diğer resmi kurumların dahilinde olur. Ama ne hikmetse bizim Belediye olarak hiç haberimiz yok, İlçe Başkanı kamulaştırma yapıyor” dedi.

“EVCİ’DEN SU İSTEDİK, VERMEDİNİZ”

Sungurlu’nun büyük su sıkıntısı ile karşı karşıya kaldığını söyleyen Başkan Şahiner, “Ama bu durum karşısında sessiz kalınıyor. Evci Barajından su istedik, Sayın bölge müdürüyle de 2 kez görüştüm. Orada suyunuz olduğu halde sırf muhalif belediyeyiz diye Evci Barajından da su verilmiyor. Sungurlu şuanda sıkıntı içerisinde. Yıllarca söylediğimiz halde bir ilerleme kaydedemiyoruz. İlçemizin sorunlarını burada anlatıyoruz ama ne hikmetse burada kalıyor ve hiçbir çözüm bulunmuyor” diye konuştu.

“5 YILDIR BİR TÜRLÜ EDS KURULAMADI”

Sungurlu’nun yakınında, nüfusu bizden kat ve kat düşük olan 2 ilçede EDS var ama Sungurlu’da yok diyen Başkan Şahiner, “Küçük 2 ilçede EDS var, Kırıkkale’de hız kontrolü var ama Sungurlu’da yok. 5 senedir kurulması yönünde mücadele ediyoruz. Günde en az 2-3 kaza oluyor ve insanlarımız ölüyor. 5 senedir ne kadar mücadele ettiysek ama ne yazık ki Emniyeti bir türlü geçemedik” ifadelerini kullandı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2046
EUR
28,9498
GBP
33,3106
RUB
0,2835
CNY
3,7206
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu