-0.6 C
Sungurlu
04/10/2023
Sungurlu HaberleriSiyasetBAŞKAN ŞAHİNER SİTEM ETTİ : HADDİNİZİ BİLİN, DEVLETİN SEVİYESİNİ DÜŞÜRMEYİN

BAŞKAN ŞAHİNER SİTEM ETTİ : HADDİNİZİ BİLİN, DEVLETİN SEVİYESİNİ DÜŞÜRMEYİN

- Google Reklamı -

Sungurlu ilçe merkezine taşkın, sulama ve içme suyu sağlayacak olan Diğ Barajı ile ilgili olarak, gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında, Sungurlu Belediye Başkanı ve Sungurlu Kaymakamı’nın olmaması dikkat çekti.
DSİ 5. Bölge Müdürlüğüne bağlı Emlak ve Kamulaştırma Şube Müdürü Bülent Kartal, şube müdür yardımcısı, ziraat mühendisi, memurlar ve yüklenici Temel Fen İnşaat firması yetkilileri ile AK Parti İlçe Başkanı Metin Özsarı ve İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Kaplan, Cevheri ve Akçalı köylerinde arazi sahipleri görüşerek barajın kurulacağı alanda yürütülen kamulaştırma çalışmaları hakkında vatandaşlara bilgi verdiler.

Sungurlu Kaymakamı Fatih Görmüş ve Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner toplantıya davet edilmemesi tepkilere neden oldu.

Sungurlu ilçe merkezine taşkın, sulama ve içme suyu sağlayacak olan Diğ Barajı ile ilgili olarak, gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında, Sungurlu Belediye Başkanı ve Sungurlu Kaymakamı’nın olmaması dikkat çekti. | Sungurlu Haberleri

Konu ile ilgili vatandaşların yanı sıra bir tepkide Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’den geldi.
‘AK Parti İlçe Başkanı, oturmuş kamulaştırmayı yönetiyor!’ diyen Başkan Şahiner, ‘Devlet ne hale gelmiş. Sungurlu halkının takdiri ile seçilerek göreve gelmiş Belediye Başkanı yok!, devleti temsil eden Sungurlu Kaymakam’ı yok! Oturmuşlar, kafalarına göre kamulaştırma yönetiyor, bilgilendirme yapıyorlar. Siz bırakın bu işleri önce devlet adabı, devlet terbiyesi nedir onu öğrenin’ dedi.
Yetkisiz şahıslara gayri resmi yetki verildiğinin altını çizen Şahiner, ‘Devleti yönetenlerin bu durumdan utanç duyması lazım. Daha kendisini yönetemeyen, saat kurmaktan başka bir iş bilmeyen şahıslara yetki verenlerin niyetinden şüphe duyarım. Bunlar ya hiç devlet terbiyesi almamışlar, yada devlet terbiyesini unutmuşlar’ dedi.

- Advertisement -

HADDİNİZİ BİLİN, DEVLETİN SEVİYESİNİ DÜŞÜRMEYİN

Başkan Şahiner, ülkeyi yönetenlerin bir an önce bu seviyesizliğe dur demesi gerektiğini belirterek, ‘Devletin Kaymakamı’nın seçilmiş belediye başkanının çağrılmadığı toplantıları bu gibi insanların temsil etmeleri devletin seviyesini düşürmekten başka bir işe yaramaz. Bu seviyesizliğe müsaade etmem. 7 senedir fitneyle Sungurlu’ya elinizden gelen zararı vermeye çalıştınız. Verdirmem. Cahil, seviyesiz, yetkisiz ve bilgisiz kendisini yönetici zanneden zevatlara pabuç bırakmayız’ dedi.

Şahiner, ‘Kimsenin Sungurlu’nun kaderiyle oynamasına izin vermem. Deneyenler sonuçlarını gördü’ diyerek, tavrını bir kez daha net ortaya koydu.

TRY - Türk Lirası
USD
27,5500
EUR
28,8378
GBP
33,2513
RUB
0,2728
CNY
3,8286
JPY
0,1846

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu