-0.6 C
Sungurlu
02/12/2023
Sungurlu HaberleriSiyasetBaşkan Şahiner MHP'den ihraç edildi

Başkan Şahiner MHP’den ihraç edildi

Şahiner, "Partiden ihraç edebilirsin ama ülkücülüğümden ve milliyetçiliğimden ihraç edemezsiniz"

- Google Reklamı -

MHP’den ihraç edildiğini dün kendisine ulaşan tebliğ ile öğrenen Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, genel merkez dahil hakkını helal etmediği söyleyerek, “Beni partiden ihraç edebilirsin ama ülkücülüğümden ve milliyetçiliğimden ihraç edemezsiniz” dedi.
MHP’li muhalifler Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın’ı Sungurlu Belediyesinde karşılayan Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner,25 Eylül tarihinde ihraç talebiyle il disiplin kuruluna sevk edilmişti. 16 Ekim tarihinde toplanan Çorum İl Başkanlığı Disiplin kurulu yaptığı gizli oylamada Abdulkadir Şahiner’i partiden ihraç etti.
Partiden ihraç edildiğini dün kendisine ulaşan tebliğ ile öğrenen Başkan Şahiner konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, bundan önce olduğu gibi bundan sonra ki süreçte dava arkadaşlarıyla birlikte ortak bir karar alıp, onu uygulayacaklarını söyledi.
– Şehit kanlarının vebali hepsinin boynuna!
Hayatım boyunca içinde bulunmaktan onur duyduğum ve görev aldığım, her kademesinde mücadelesini verdiğim partimin, ülkemin geleceği ile ilgili verilen kritik kararlar noktasında takındığı tutum, şahsımı ve benim gibi düşünen birçok ülke sevdalısını endişeye düşürmüş ve ülkemizin geleceğine yönelik hayal kırıklığına uğratmıştır diyen Başkan Şahiner, “Demokratik hayatın temel unsuru olan partim içinde sadece demokrasiye olan inançlarıyla farklı fikirlere sahip ülke sevdalılarının disiplin kurullarına sevkleri, hatta partiden ihraçlarıyla devam eden süreç, partim içinde özgür düşünce ile siyaset yapma imkanının kalmadığını da göstermiş durumdadır. Tüm bu gelişmelerle birlikte şahsım adına ne yazık ki siyasi bir yol ayrımına gelinmiştir. Beni partiden ihraç edebilirler ama ülkücüğümden ve milliyetçiliğimden ihraç etmeye kimsenin gücü yetmez. Genel merkez dahil hakkımı hiç birine helal etmiyorum.
Seçilmiş bulunduğum 2014 yılı yerel seçimlerinden bugüne, bir muhalefet partisi Belediye Başkanı olarak hizmetle geçirmiş olduğum üç buçuk yıl boyunca tüm engellemelere karşı Sungurlular ve partimin kadir şinas Sungurlu halkından başka hiçbir kimseden destek görmeden çalışmalarıma devam etmekteyim. 2014 yılında Belediye Başkanı adayı olarak partim adına halkıma verdiğim tüm sözlerimizi yerine getirmek için üstün gayret sarf ettim. Üç buçuk yıl içerisinde Sungurlu ve Sungurlular için hiçbir siyasi erkten, hiçbir destek görmeden aksine akla hayale sığmayacak engellemelere rağmen gerçekleştirdiğimiz icraatlar ile yerel yönetimlerin siyasi partilerden bağımsız olarak da başarılı olabileceğini kanıtladığımıza inanıyorum. Bu düşünce ile halihazırda özgür siyaset ortamının tamamen ortadan kalktığı, ideallerin ve ilkelerin hiçe sayıldığı, milliyetçilik başta olmak üzere ülkemizin temel dinamiklerinin ancak tabelalara hapsedildiği bir siyasi parti üyeliğinin de, karşısında sorumlu olduğum halkım adına bir yarar sağlamayacağı düşüncesindeyim.
Bizler siyaseti, kişisel menfaatleri için değil aksine idealleri ve hizmet ettikleri halkın gelişmesi için yapanlardanız. Bu inançla sonuç olarak Sungurlulardan aldığımız güç ve destekle yapılan hizmetleri her geçen gün daha da artıracağımızı, Sungurlu’nun yaşanabilir bir ilçe olması noktasında tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

TRY - Türk Lirası
USD
28,8998
EUR
31,4795
GBP
36,6999
RUB
0,3168
CNY
4,0864
JPY
0,1968

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu