BAŞKAN ŞAHİNER, KARAMAN’IN ÇORUM PROGRAMINA TEPKİ GÖSTERDİ. ŞAHİNER; “BÖYLE BİR İNSANLA HEMŞEHRİ OLMAKTAN UTANIYORUM”

Sponsor

Yaptığı skandal açıklamalarıyla sürekli tartışma yaratan Hayrettin Karaman’ın Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde gençlere yönelik söyleşisine Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’den tepki geldi.

SAYIN KARAMAN, ALLAH’IN YAZDIĞI KADERİ SEN DEĞİŞTİREMEZSİN

Sponsor


Ak Parti’nin sevgili hocası olan Prof. Dr. Hayrettin Karaman’ın bugün Çorum’a konuşmacı olarak geldiğini öğrenmiş bulunuyorum diyen Şahiner, “ Bu zatı muhterem, bir babanın, “Kızım Alevi bir erkeği seviyor. Ne yapmalıyım?” sorusuna “Aleviliği savunan bir erkeğe kız verilmez” yanıtını vererek kutuplaşmanın önünü açmıştı.
“Kız oğlanı sevmiş. Allah yazdıysa sen ne yapabilirsin. Senin öğrendiğin ilim kaderin üstünde bir şey mi? işte böyle sapkın açıklamalar yapan, dine şirk koşan, ‘Alevi Genç ile Sünni Bir Kız Evlenemez’ diyerek kafasına göre fetva veren, insanları ayrıştırmaya, kutuplaştırmaya yönelik bilinçli açıklamalar yaparak gündemde kalmaya çalışan bu gibi insanlara maalesef toplumun bazı kesimleri hala prim vermeye devam ediyor diyen Şahiner, “ Özellikle de mevcut hükümetin kadrolarında bulunan bürokratlar, bu gibi saçma sapan fetvalarla birilerine yaranma hesapları yapan şahısları el üstünde tutuyor” dedi.
Sözde Çorumlu olan Karaman’ı Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde gençlerle söyleşi yapmak üzere Çorum’a davet eden, kendi sapkın fikirlerini pırıl pırıl gençlerimize aşılamaya çalışan Karaman’ı ve onu davet ederek zemin oluşturan zevatları da kınıyorum diyen Şahiner, “Mevlana öğretisini ezen, insanı insan olma olgusuyla sevmeyi aşılamayan biri, gençliğe ırkçılık ve ayrımcılıktan başka ne verebilir? Bizim bürokratlar da buna hediye ile karşılık veriyor. Hiç şaşırmadım yazık. Böyle bir insanla hemşehri olmaktan dolayı da utanıyorum’ dedi.

TEK İKTİDARA ZARAR GELMESİN DE…
‘YOLSUZLUK HIRSIZLIK DEĞİLDİR’ NEDİR SAYIN KARAMAN?


‘Daha dün sırf desteklediği iktidarın zarar görmemesi için ‘Yolsuzluk’ ‘Hırsızlık’ değildir diye fetva veren ve isminin başında Prof. unvanı taşıyan bir şahıs gelmiş benim memleketime ilim yuvasında gençlerle söyleşi yapıyor’ diyen Şahiner, ‘Bir de yolsuzluğa “hırsızlık” demenin hata, yalan ve iftira olduğunu savunarak insanları günahkar ilan ediyor’ ifadelerini kullandı.
Hayrettin Karaman’ın, Allah’ın açık olan emir ve yasakları kendi ve yaranmaya çalıştığı zatların menfaatleri doğrultusunda yorumlayarak Şirk’e girdiğini ifade eden Şahiner, ‘Diyanet bile Karaman’ı yalanladı. Diyanet’e bağlı olan “Alo Fetva Hattı” konuyla ilgili soruya “Rüşvet almak, irtikab, haksız kazanç, yolsuzluk yapmak tabii ki hırsızlıktır ve haramdır dedi. Bizde diyoruz ki ‘Yolsuzluk’ ‘hırsızlıktır’, Allah’ın açık olan emir ve yasaklarını kendi kafasına ve menfaatlerine göre yorumlamak ve Müslüman bir toplumu bunlara inandırmaya çalışmak ‘Şirk’tir’. Sayın Karaman’a tavsiyem, Kuran-ı Kerim’in Nisa Süresi’nde yer alan “Ey iman edenler! Mallarınızı aranızda batıl yollarla yemeyin. Ancak karşılıklı rıza ile yapılan ticaretle olursa başka. Kendinizi helak etmeyin.” Allah iflah etsin, af etsin.

Yaptığı skandal açıklamalarıyla sürekli tartışma yaratan Hayrettin Karaman’ın Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde gençlere yönelik söyleşisine Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’den tepki geldi. | Sungurlu Haber
Sponsor
Önceki İçerikCUMARTESİ GÜNLERİ KİMSEYE SÖZ VERMEYİN
Sonraki İçerikŞAHİNER’E PORTRE RESMİNİ HEDİYE ETTİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz