Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

BAŞKAN ŞAHİNER GAZİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner,19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Şahiner mesajında “19 Eylül’ün yurdumuzun her yerinde ‘Gaziler Günü’ olarak kutlanması, gönlümüzde yerleri her zaman farklı olan kahraman şehitlerimize, cesaret timsali gazilerimize karşı vefa borcumuzu bir nebze de olsa sunma imkânı vermiştir. Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu Vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz.

Bu bakımdan, şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır. Şehitlik ve gazilik, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlardır. Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Ülkemizin bağımsızlığı ile huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakârlığı ortaya koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir. Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize de sağlık ve mutluluklar dilerim.”ifadelerine yer verdi.

İlgili İçerikler

Bedelli Askerlik Teklifi Komisyonda Kabul Edildi, İşte Merak Edilen Tüm Detaylar

Safa Özhazinedar

Ankara’da yemekte bir araya geldiler

Safa Özhazinedar

Zabıta Müdürlüğü İmalathaneleri Denetledi

Safa Özhazinedar

BAŞKAN ŞAHİNER, O GÜN ÇEKİLEN VİDEOYU HATIRLATARAK; “SİZ KİMİ CEZALANDIRIYORSUNUZ?”

Safa Özhazinedar

Başkan Şahiner, Anneler Günü’nde Şehit Annelerini Unutmadı

Safa Özhazinedar

DENETİM NOKTASINI ZİYARET ETTİ

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar