Başkan Şahiner; ” Bizlerin ülkücülüğünü sorgulamak kimsenin haddi de değildir, hakkı da değildir “

Sponsor

Sungurlu Belediye Başkanı Adbulkadir Şahiner, Ülkü Ocakları Sungurlu İlçe Başkanlığı tarafından açılan ‘Başbuğ Alparslan Türkeş Fotoğraf Sergisi’ni gezdi. Şahiner, “Bizlerin ülkücülüğünü sorgulamak kimsenin haddi de değildir, hakkı da değildir ” diye konuştu.
Kalabalık bir heyet ile ocak binası önünde açılan fotoğraf sergisini gezen Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, “Biz ülkücülüğümüzden hep gurur duyduk. Bizim Ülkücülüğümüze laf söyleyecek bir Allah’ın kulu çıkamaz. Biz ülkücülüğümüzle hep gurur duyduk. Rahmetli Başbuğumuz için Sungurlu bir kale idi. Buradan rahmetle anıyorum. Allah mekanını cennet etsin. Biz hala onun izindeyiz. Dün neysek bugün de oyuz” ifadelerini kullandı.
Buradaki arkadaşlarımızın çoğu 30 yıl 40 yıl bu davaya hizmet etmiş kişilerdir diyen Başkan Şahiner, “Bu insanlar bu davaya yıllarca hizmet etti, mücadele etti. Bizlerin ülkücülüğünü sorgulamak kimsenin haddi de değildir, hakkı da değildir” ifadelerini kullandı.
Rahmetli Alparslan Türkeş ile anılarını anlatan Başkan Şahiner, daha sonra fotoğraf sergisini gezdi.
Ziyarette hazır bulunan Ülkü Ocakları Sungurlu İlçe Başkanı Celal Kalınsazlıoğlu ise memnuniyetini dile getirerek, “Doğumunun 100. Yılında 100 Fotoğraf ile Başbuğ Alparslan Türkeş’ adlı Fotoğraf Sergimiz 28 Aralık Perşembe günü saat 17:00’de sona erecektir. Türk milliyetçiliğinin öncüsü Ülkücü hareketin kurucusu, Türk’ün son başbuğu Alparslan Türkeş Bey’in adı, mirası, fikirleri kıyamete dek var olacaktır. Başbuğumuz Alparslan Türkeş bedenen aramızda olmasa da fikirleri ve mirası milliyetçi-ülkücü Türk gençliğinin aklında, fikrinde ve yüreğinde ebediyen yaşamaya devam edecektir” dedi.

Sponsor
Önceki İçerikYasin Şahin “Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 81. yıldönümünde rahmet ve şükranla anıyorum.”
Sonraki İçerikOran, Ülkü Ocakları Sergisini Gezdi
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz