Bakanlıktan Görüntülü Arama Uyarısı!

Son dönemde önemi gittikçe artan siber zorbalığa karşı İçişleri Bakanlığı'ndan kullanıcılara uyarı mesajı geldi. İşte o mesaj..

Sponsor

Çeşitli olaylara karşı sık sık vatandaşlara SMS yoluyla bilgilendirmede bulunan İçişleri Bakanlığı’ndan yeni bir uyarı geldi. Kullanıcıları öğleden sonra gönderdiği mesaj yoluyla yurtdışı kaynaklı tehdit ve şantajlara karşı uyaran bakanlık, görüntülü aramalara dikkat çekti.

Bakanlık görüntülü aramalara dikkat çekti!

Gönderilen mesajla sosyal medya üzerinden yapılan tehdit aktörlerinden bahseden bakanlık, şu mesajı gönderdi: “Sosyal medyadan yurtdışı kaynaklı görüntülü aranarak tehdit ve şantaja maruz kalmamak için tanımadığınız kişilerden gelen görüntülü aramaları reddediniz. T.C. İçişleri Bakanlığı.”

Çeşitli olaylara karşı sık sık vatandaşlara SMS yoluyla bilgilendirmede bulunan İçişleri Bakanlığı’ndan yeni bir uyarı geldi. Kullanıcıları öğleden sonra gönderdiği mesaj yoluyla yurtdışı kaynaklı tehdit ve şantajlara karşı uyaran bakanlık, görüntülü aramalara dikkat çekti. | Sungurlu Haber

Bu mesaj ile son dönemde etkisi artan siber zorbalığa karşı önemli bir noktaya değinen İçişleri Bakanlığı, 7’den 70’e herkes tarafından kullanılan sosyal medya için önlemlerini artırmaya devam ediyor. Özellikle dün akşam yaşanan hizmet kesintisi sonrası kullanıcılar tarafından büyük bir paniğe sebep olan veri çalıntı iddialarıyla birlikte sosyal medyada güvenli bir dolaşım sürdürmek önem kazanmış oldu.

Sponsor

Hal böyle olunca kullanıcıların bilinçlenmesi konusunda sık sık uyarılarda bulunan resmi kurumlar, bilgilendirici mesajları ile de bu durumu destekliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen mesajı aldınız mı? Bakanlığın siber zorbalığa karşı bu adımlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Sponsor
Önceki İçerik4000 KM YOL KATETTİ, SUNGURLU’DA TELEF OLDU
Sonraki İçerikÖZDEMİR, “ÇORUM DERBİSİNE HAZIRIZ”
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz