-0.6 C
Sungurlu
23/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemBakanlıktan Görüntülü Arama Uyarısı!

Bakanlıktan Görüntülü Arama Uyarısı!

Son dönemde önemi gittikçe artan siber zorbalığa karşı İçişleri Bakanlığı'ndan kullanıcılara uyarı mesajı geldi. İşte o mesaj..

- Google Reklamı -

Çeşitli olaylara karşı sık sık vatandaşlara SMS yoluyla bilgilendirmede bulunan İçişleri Bakanlığı’ndan yeni bir uyarı geldi. Kullanıcıları öğleden sonra gönderdiği mesaj yoluyla yurtdışı kaynaklı tehdit ve şantajlara karşı uyaran bakanlık, görüntülü aramalara dikkat çekti.

Bakanlık görüntülü aramalara dikkat çekti!

Gönderilen mesajla sosyal medya üzerinden yapılan tehdit aktörlerinden bahseden bakanlık, şu mesajı gönderdi: “Sosyal medyadan yurtdışı kaynaklı görüntülü aranarak tehdit ve şantaja maruz kalmamak için tanımadığınız kişilerden gelen görüntülü aramaları reddediniz. T.C. İçişleri Bakanlığı.”

Çeşitli olaylara karşı sık sık vatandaşlara SMS yoluyla bilgilendirmede bulunan İçişleri Bakanlığı’ndan yeni bir uyarı geldi. Kullanıcıları öğleden sonra gönderdiği mesaj yoluyla yurtdışı kaynaklı tehdit ve şantajlara karşı uyaran bakanlık, görüntülü aramalara dikkat çekti. | Sungurlu Haberleri

Bu mesaj ile son dönemde etkisi artan siber zorbalığa karşı önemli bir noktaya değinen İçişleri Bakanlığı, 7’den 70’e herkes tarafından kullanılan sosyal medya için önlemlerini artırmaya devam ediyor. Özellikle dün akşam yaşanan hizmet kesintisi sonrası kullanıcılar tarafından büyük bir paniğe sebep olan veri çalıntı iddialarıyla birlikte sosyal medyada güvenli bir dolaşım sürdürmek önem kazanmış oldu.

- Advertisement -

Hal böyle olunca kullanıcıların bilinçlenmesi konusunda sık sık uyarılarda bulunan resmi kurumlar, bilgilendirici mesajları ile de bu durumu destekliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen mesajı aldınız mı? Bakanlığın siber zorbalığa karşı bu adımlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

TRY - Türk Lirası
USD
27,1727
EUR
28,9981
GBP
33,2567
RUB
0,2822
CNY
3,7235
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu